کد خبر: 4101689
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۱

ظرفیت خالی دستگاه‌های اجرایی به قشر جوان جامعه اختصاص یابد

استاندار خراسان جنوبی بر برگزاری اردوی راهیان پیشرفت در راستای معرفی ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف از جمله واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی برای دانشجویان و قشر جوان تأکید کرد و از مسئولان خواست ظرفیت خالی دستگاه‌های اجرایی را به قشر جوان جامعه اختصاص دهند.

جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، شب گذشته یکم آذرماه در نشست صمیمی جمعی از جوانان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سطح کشور و در همین خراسان‌جنوبی به برکت نظام اسلامی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم که به درستی برای مردم تبیین و تشریح نشده است.

وی ادامه داد: با برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت باید این ظرفیت‌ها و پیشرفت‌ها به خوبی برای دانشجویان و قشر جوانان جامعه معرفی و تبیین شود.

استاندار با تأکید براینکه برخی جوانان جامعه ما در اسارت فضای مجازی غرب و دشمنان هستند و اینک باید این افراد با کار فرهنگی و روشنگری آزاد شوند، بیان کرد: یکی از رسالت‌ های سنگین همه ما این است که این افراد را از این اسارت در بیاوریم.

قناعت مجهز بودن دشمن در حوزه سخت افزاری و هنرمندانه کار کردن در حوزه نرم‌افزاری و نیز بی‌کفایتی مدیران گذشته و ترک فعل‌های صورت گرفته، نبود بصیریت و تحلیل سیاسی درست را از عوامل مهمی دانست که باعث شده برخی جوانان جامعه ما همچنان در اسارت فضای مجازی دشمنان باشند؛ برخی ترک فعل‌ها و بی کفایتی‌ مسئولان در گذشته باعث شده اعتماد عمومی مردم به نظام کاهش یابد.

وی با اشاره به اقدامات خبیثانه انگلیس در گذشته برعلیه  ایران، یادآور شد: متأسفانه امروزه برخی خواص و افراد، این کشور خبیث را تطهیر می‌کنند.

قناعت با تأکید براینکه باید در خصوص برخی مسائل قدرت تحلیل سیاسی مردم را بالا ببریم و این اقدام باید به همت جوانان انقلابی و جهادی صورت گیرد، بیان کرد: باید تک تک جوانان و افراد صاحب نفوذ با تبیین درست و روشنگری تلاش کنند که جوانان ما تحت تأثیر فضای مجازی غرب قرار نگیرند.

استاندار با بیان اینکه برای تحلیل برخی موضوعات نیاز به مرور تاریخ نه چندان دور ایران اسلامی داریم تا بفهمیم که آمریکا و انگلیس و در مجموع استکبار جهانی چه دشمنی‌ها و کینه‌هایی نسبت به ایران داشته‌اند، تصریح کرد: باید در خصوص این موضوعات با روشنگری، قدرت تحلیل سیاسی مردم را بالا ببریم.

قناعت اظهار کرد: اینکه برخی اذعان دارند که ما کشوری دچار چالش و مشکل هستیم، جای سؤال است چرا هر روز کشورهای غربی برای براندازی و تضعیف ایران اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنند، پس همه بدانیم که ایران اسلامی رو به پیشرفت و تعالی است.

وی در پاسخ به دغدغه برخی جوانان در خصوص تسریع در تکمیل خانه جوان بیرجند نیز گفت: تکمیل خانه جوان شهر بیرجند با پیشرفت ۸۵ درصدی به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

قناعت با اشاره به ادامه‌دار بودن نشست خود با جوانان، گفت: در خصوص حل برخی مسائل جلسات تخصصی و موردی با حضور معاون سیاسی استاندار برگزار شود و موارد غیرقابل حل به نشست با استاندار برای بررسی و ارائه راهکارها منتقل شود.

استاندار خراسان‌جنوبی یکی از رسالت‌های اصلی افراد صاحب نفوذ را ایجاد روحیه امید در جامعه و مردم دانست و گفت: همه بدانیم که انقلاب اسلامی ایران دارای صاحب و ریشه‌های قوی و محکم است و مردم نباید ناامید شوند.

وی با اشاره به اینکه در خصوص برگزاری برنامه‌های شاد برای عموم مردم همراهی‌ها و کمک‌های لازم را خواهیم داشت، از جوانان خواست برگزاری این برنامه‌ها را در دستورکار خود قرار دهند.

استاندار خراسان‌جنوبی بر برگزاری اردوی راهیان پیشرفت در راستای معرفی ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف از جمله واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی برای دانشجویان و قشر جوان تأکید کرد و از مسئولان خواست ظرفیت خالی دستگاه‌های اجرایی را به قشر جوان جامعه اختصاص دهند.

وی از مدیران سمن‌ها خواست در فضای رقابتی در راستای حل مشکلات مردم قدم‌های جدی و مؤثری بردارند و از برخی برخوردها در لایه‌های میانی دستگاه‌های اجرایی در ادامه فعالیت خود بی‌انگیزه نشوند.

پیشرفت ۸۵ درصدی خانه جوان بیرجند

محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی از پیشرفت ۸۵ درصدی ساختمان خانه جوان بیرجند خبرداد و گفت: برای تکمیل این طرح به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا دغدغه جوانان این شهر برای همیشه رفع شود.

 وی با پیگیری از مسئولان وزارت ورزش و جوانان کشور، قول تأمین اعتبار کامل خانه جوانان بیرجند داده شد تا هر چه سریعتر در راستای رفاه جوانان این طرح تکمیل شود.

طالبی با اشاره به تأمین مکان مرکز ماده ۱۶ در شهربیرجند توسط مجموعه بهزیستی، بیان کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هم ظرف مدت یک هفته باید نسبت به تجهیز این مرکز اقدام کند.

وی یادآور شد: به منظور کاهش آسیب‌ های اجتماعی و درمان اعتیاد افراد درگیر با مواد مخدر راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ در دستور کار استان جدی استان قرار  گرفت چرا که ایجاد و راه‌اندازی آن از اولویت‌ های مهم حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha