کد خبر: 4219595
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

شهید آیت‌الله رئیسی در ترویج فرهنگ قرآنی اهتمام ویژه داشت

امام جمعه طبس با بیان اینکه شهید جمهور بر ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در جامعه اهتمام ویژه داشت، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی زمانی که در سازمان ملل حضور پیدا کرد در پاسخ به هتک حرمت قرآن از سوی دشمنان، این کتاب آسمانی را بر دست گرفت و در مقابل دوربین‌های تمام دنیا گفت این حقیقت از بین بردنی نیست.

شهید آیت‌الله رئیسیحجت‌الاسلام محمدرضا محمدی، امام جمعه طبس در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی با توجه به ایمان کاملی که داشت سعی کرد با قرآن زندگی کند و عملاً در راستای ترویج فرهنگ قرآنی تلاش کرد، گفت: رئیس‌جمهور دولت سیزدهم با تلاش شبانه‌روزی سعی در حل مشکلات جامعه داشت و در نهایت در راه خدمت به مردم جان خود را از دست داد که به همین دلیل شهید راه خدمت نامیده شد.

وی با بیان اینکه شهید جمهور در همایش‌های مختلف قرآن کریم شرکت می‌کرد و همواره بر ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در جامعه اهتمام داشت، ادامه داد: شهید آیت‌الله رئیسی زمانی که در سازمان ملل حضور پیدا کرد در پاسخ به هتک حرمت قرآن از سوی دشمنان، این کتاب آسمانی را بر دست گرفت و در مقابل دوربین‌های تمام دنیا گفت این حقیقت از بین بردنی نیست.


بیشتر بخوانید:


امام جمعه طبس بیان کرد: براساس حدیثی که وجود دارد بهترین بندگان خدا کسانی هستند که به بندگان خدا نفع برسانند و شهید جمهور در راستای خدمت به مردم تلاش‌های فراوانی انجام داد؛ حتی روزهای تعطیل خود را وقف مردم می‌کرد و به سفرهای استانی می‌رفت و پای در‌د دل مردم می‌نشست. ایشان شعارهای عصر دهه 60 را در این سال‌ها بلندآوازه کرد و در اجرای فرامین اسلام، قرآن و مقام معظم رهبری از جان مایه گذاشت.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور  شهید در مدت سه ساله مسئولیت خود در دولت سیزدهم تحول عظیمی در فرهنگ خدمت خدمت به مردم ایجاد کرد و مبارزه با فساد و مفسد را در دستور کار قرار داد. از نقد و انتقاد نه تنها خسته نمی‌شد بلکه انتقاد سازنده را با جان و دل می‌پذیرفت.

محمدی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: هر مسئولی که بخواهد در آینده مخصوصاً در انتخابات پیش رو این سمت را داشته باشد باید باورهایی را که شهید جمهور در راستای خدمت‌رسانی به مردم و پیشرفت جامعه  داشتند الگو قرار دهد و به آن‌ها عمل کند. با انتخاب فرد اصلح از سوی مردم آینده کشور رو به استقلال، عزت و اقتدار پیش خواهد رفت.

امام جمعه طبس افزود: اگر باور به دینداری در جامعه پیاده شود، جامعه بالنده و سازنده خواهد شد و شهید آیت‌الله رئیسی به این موضوعات باور داشت و در این زمینه تلاش‌های بسیاری انجام می‌داد. براساس آنچه در قرآن می‌خوانیم خداوند هیچ‌گاه خلف وعده نمی‌کند و هر کس با خداوند ارتباط و پیوند برقرار کند، خداوند پشتوانه اوست، بنابراین هر جامعه‌ای که باور به قرآن، انبیا و اهل بیت(ع)  داشته باشد آن جامعه سازنده خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر اقشار مختلف جامعه(رهبران، بزرگان، معلمان، اساتید و...) به باور قرآنی رسیده باشند و آموزه‌های کلام وحی را در زندگی پیاده‌سازی کنند و آن را پشتوانه قرار دهند، جامعه‌ای سازنده با کمترین آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها خواهیم داشت.

انتهای پیام
captcha