کد خبر: 4218755
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۴

اندیشه شهید جمهور در امور کشور برگرفته از فرهنگ قرآنی بود

رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اندیشه شهید جمهور در امور کشور برگرفته از فرهنگ قرآنی بود، گفت: با نگاهی بر آنچه رئیس جمهور انقلابی، با تکیه بر ایمان و اراده در مدت زندگی سیاسی خویش به عنوان دادستان، رئیس قوه‌ی قضاییه، تولیت آستان قدس رضوی و رئیس جمهور انجام داده است، به سادگی می‌توان دریافت خط مشی او به عنوان یک مسئول مسلمان همان اصولی بوده است که قرآن کریم و اهل بیت(ع) ترسیم کرده‌اند.

خط مشی شهید آیت الله رئیسی بر پایه قرآن کریم بودفاطمه رهبردار، رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی ضمن ابراز تأسف برای از دست دادن رئیس جمهور عزیز جمهوری اسلامی ایران، در وصف ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت الله رئیسی در یک‌ کلام می‌توان به خادم القرآن و خادم الرضا(ع) بودن او اشاره کرد، گفت: پیروی از پیوند محکم «ثقلینی» قرآن و عترت، در جای جای فعالیت‌های زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی شهید قابل مشاهده است. 

وی با اشاره به اینکه اندیشه شهید جمهور در امور کشور برگرفته از فرهنگ قرآنی بود، بیان کرد: با نگاهی بر آنچه رئیس جمهور انقلابی، با تکیه بر ایمان و اراده در مدت زندگی سیاسی خویش به عنوان دادستان، رئیس قوه‌ی قضاییه، تولیت آستان قدس رضوی و رئیس جمهور انجام داده است، به سادگی می‌توان دریافت خط مشی او به عنوان یک مسئول مسلمان همان اصولی بوده است که قرآن کریم و اهل بیت(ع) ترسیم کرده‌اند.


بیشتر بخوانید:

توجه به نخبگان حافظ قرآن در دولت شهید رئیسی صورت گرفت

مشی آیت الله رئیسی باید الگویی برای مسئولین قرار گیرد


رهبردار با بیان اینکه با تکیه بر قواعد قرآن و عترت و پیروی از ولایت  فقیه، مسیری را پیموده است که نتیجه به شهادت ختم شد، گفت: به یقین شهید جمهور آیت الله رئیسی مصداق آیه «إن المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدو الله» بود و سید شهیدان خدمت تا حد امکان موانع پیش رو را با روحیه‌ی جهادی و خستگی ناپذیری خود کنار زد و زمینه‌ی تحقق «وعده‌ی صادق» را فراهم کرد. 

رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اقدام بی‌نظیر آیت الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل با در دست گرفتن و بالابردن قرآن کریم و دفاع از حقانیت آن، مسیر بیداری دنیا را روشن ساخت بنابراین واضح است که او مبانی قرآنی فکری خود را از آموزه‌های اهل بیت(ع) گرفته است.

وی افزود: این خادم الرضا(ع) مخلص بنا به فرموده‌ی امام رضا(ع) خوب می‌دانست «سخنان ناب اهل بیت(ع) برخاسته از قرآن است» و بر همین اساس تمام اندیشه‌ها، گفته‌ها و رفتارهای خود را بر معیار قرآن و عترت می سنجید.

رهبردار بیان کرد: شاخصه‌ی قرآنی شهید آیت الله رئیسی در برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، انتخاب ساختار سیاسی الهی و پیروی از ولایت فقیه، به جای ساختارهای سیاسی غرب است و «اسوه حسنة» معیار فعالیت‌ها و برنامه‌های شهید رئیسی، پندار، گفتار و کردار نیک رسول خدا بود.

رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: شاخصه‌ی بسیار ممتاز شهید رئیسی، صبر در مقابل طعنه‌ها، کنایه‌ها و تمسخرهای خواص بود که به یقین صبر زیبایی شهید آیت الله رئیسی در چهره‌ی تاریخ سیاست ایران ترسیم کرد، که نشأت گرفته از ایمان قوی و یقین محکم او به پروردگار بر اساس آیات کلام وحی است.

وی ادامه داد:«فاصبر علی ما یقولون» را در رویارویی با کنایه‌ها و طعنه‌ها و تهمت‌ها سرلوحه‌ی خود قرار داده که بدین ترتیب، پاداش صبر و شکیبایی و مجاهدت خویش را در شب میلاد امامی که سال‌ها در آستانش خدمت می‌کرد، هدیه گرفت.

رهبردار بیان کرد: بی‌تردید، دستاوردهای دولت شهید رئیسی همه به مدد تلاش خالصانه و خستگی ناپذیری انجام پذیرفت و مقاومت او در برابر ظلم و استکبار موجب ناامنی دنیای استکبار شد که «و قذف فی قلوبهم الرعب»، برای مستکبران یادآوری شود و ایجاد روحیه‌ی امید در محرومان و کارگران با کمک و توجه شهید خدمت به این قشر، باعث شد باور «و أنتم الأعلون إن کنتم مؤمنین» در زندگی آنان جوانه زند.

رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در هنگامه‌ای که به ساحت قرآن کریم اهانت شد و دنیای کفر به خیال خام خود به فکر خاموش کردن نور خدا بودند، او با شجاعت تمام، مصحف قرآن کریم را رو به سوی آسمان برد تا جلوه‌گر آیه‌ی «إنا نحن نزلنا الذکر و إنا له لحافظون» پیش چشم همگان باشد بنابراین توکل او جای تحسین دارد که با تکیه بر «بحول الله و قوته» ایستادگی کرد و ایرانی قوی را با شعار «خذ الکتاب بالقوة» در جهان فریاد زد.

وی خاطرنشان کرد: با نگاهی به برنامه‌های حضور سیدالشهدای خدمت می‌شود فهمید که با وجود تمام امور مهم و مشغله‌های یک رئیس جمهور، برای شرکت در محافل و مراسم قرآنی اهمیت خاصی قائل بود و تأسیس مهدهای قرآنی «مهد الرضا» و تقویت مراکز دارالقرآن آستان قدس و نیز مردمی کردن خادمیاران رضوی در سراسر کشور، نمونه‌هایی از خدمات رئیس جمهور شهید برای گسترش ارزش‌های قرآنی و معنوی در جامعه‌ی مردمی بوده است.

انتهای پیام
captcha