کد خبر: 4218145
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۳
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

مشی آیت‌الله رئیسی الگوی مسئولان قرار گیرد

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه همه مسئولان در مسیر خدمت به مردم باید مشی آیت‌الله رئیسی را الگو قرار دهند، گفت: شهید جمهور با اخلاص و تلاش فراوان در خدمت مستضعفان و محرومان جامعه بود، زمانی که اتفاقی در نقطه‌ای از کشور می‌افتاد خود را بلافاصله به آن منقطه می‌رساند و پای درد دل مردم می‌نشست.

بالا بردن قرآن کریم در صحن سازمان بین‌الملل نشان از توجه آیت رئیسی بود

حجت‌الاسلام حسین رحیمی، معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی با تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در پی حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور با اشاره به سیره اخلاقی و مدیریتی شهید جمهور بیان کرد: نگاه آیت‌الله رئیسی به قرآن و مفاهیم این کتاب آسمانی بر کسی پوشیده نیست. حمایت از فعالیت‌های قرآنی و حضور در محافل قرآنی، استفاده از مفاهیم و معارف قرآن کریم در حمایت از مظلومان عالم به‌ویژه  مردم فلسطین، توجه دادن جهانیان به قرآن، کتاب واحد مسلمانان در صحن سازمان ملل و بالا بردن قرآن کریم در آن جلسه نشان از توجه ویژه شهید جمهور در کارها و امورات به آموزه‌های قرآن کریم بود.

وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی قرآن را به‌عنوان یار و پشتیبان خود در تمام امور می‌دانست و بارزترین ویژگی اخلاقی و معنوی ایشان استمداد از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و قرآن کریم بود؛ همان‌طور در خاطراتی که از ایشان نقل می‌شود در دورانی که مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت نیمه‌های شب برای عبادت و راز و نیاز با خداوند به حرم مطهر مشرف می‌شد. 

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های بارز در وجود شهید آیت‌الله رئیسی شوق خدمتی بود که به مردم داشت، گفت: در طول این سه سال که از دولت او گذشت با سفر به شهرها، روستاها و استان‌های کشور ارادت خود را برای خدمت و رفع مشکلات مردم نشان داد و در میدان عمل شبانه‌روز برای خدمت به مردم تلاش می‌کرد.

رحیمی با بیان اینکه شهید جمهور خود را سرباز مقام معظم رهبری می‌دانستند و با اخلاص و تلاش فراوان در خدمت مستضعفان و محرومان جامعه بود، ادامه داد: زمانی که اتفاقی در نقطه‌ای از کشور می‌افتاد شهید آیت‌الله رئیسی خود را بلافاصله به آن منقطه می‌رساند و پای درد دل مردم می‌نشست و خستگی‌ناپذیر بود. همه مسئولان و افرادی که جایگاهی در این نظام دارند در مسیر مدیریت جامعه و خدمت به مردم باید مشی آیت‌الله رئیسی را الگو قرار دهند.

وی با بیان اینکه کسی که برای خدا خالصانه کار کند جایگاه رفیعی خواهد داشت، گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز شهید جمهور اخلاق‌مداری و مردم‌مداری بود و رویکرد ایشان همواره الگوپذیری از سیره انبیا(ع) بود؛ زمانی که موضوعی پیش می‌آمد از بُعد اخلاقی به موضوع نگاه می‌کرد و با کسانی که فساد می‌کردند قاطع برخورد می‌کرد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: آیت‌الله رئیسی بین تمامی قبایل و احزاب وحدت و انسجام کرد و در خصوص دیپلماسی موفقیت‌های فراوانی را کسب کرد. او به مبادلات تجاری رونق داد و ارتباط گسترده با برخی از کشورها ایجاد کرد. همچنین با تلاش‌های دولت سیزدهم، ایران به‌عنوان محور مقاومت شناخته شد.

رحیمی ادامه داد: عشق و ارادت مردم نسبت به آیت‌الله رئیسی از دیرباز وجود داشت چه زمانی که در کسوت تولیت آستان قدس بودند و نماینده مردم خراسان‌جنوبی در خبرگان رهبری و چه در دورانی که ریاست قوه قضائیه و ریاست جمهوری را بر عهده داشتند. شهید جمهور نماد عشق و شوق خدمت به مردم بود، رویه این طلبه خدمتگزار صداقت با مردم بود و از انسجام و وحدتی که همیشه دم می‌زد و زمینه توسعه‌یافتگی می‌دانست در خراسان‌جنوبی پیاده کرد. برکتی که تلاش‌های آیت‌الله رئیسی در استان خراسان‌جنوبی داشت، مثال‌زدنی است.

انتهای پیام
captcha