کد خبر: 4218586
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی مطرح کرد

نگاه ویژه شهید جمهور به نخبگان حافظ قرآن

حجت‌الاسلام جواد اکبری‌مطلق گفت: در دوران فعالیت دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای نسبت به فعالان قرآنی به‌ویژه در بخش مدارس و دانشگاهی شکل گرفت، به‌طوری که ویژه حافظان قرآن سهمیه جذب در نهادهای دولتی همچون آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

شهید آیت الله رئیسیحجت‌الاسلام جواد اکبری‌مطلق، رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان‌جنوبی با تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه گفت: شهید جمهور برای هر کاری پیوست قرآنی درست کرد و در دوران فعالیت دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای نسبت به فعالان قرآنی به‌ویژه در بخش مدارس و دانشگاهی شکل گرفت، به‌طوری که ویژه حافظان قرآن سهمیه جذب در نهادهای دولتی همچون آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه تمام ذهنیت شهید جمهور با آموزهای قرآن عجین بود و لحظات خلوت ایشان به دعا و راز و نیاز با خداوند سپری می‌شد، افزود: عملکرد رفتاری و مدیریتی آیت‌الله رئیسی مصداق آیه 46 سوره سبا بود که همواره در راه خدا مخلصانه به مردم خدمت کرد. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی ادامه داد: طی سه سال فعالیت شهید آیت‌الله رئیسی در قوه مجریه کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل احیا شد و انتقال آب از دریای عمان با پیشرفت 40 درصدی همراه بود. استان خراسان‌جنوبی از نعمت راه‌آهن محروم بود، اما در دولت سیزدهم این موضوع با پیگیری جدی دنبال شد. همچنین برای دو بانده کردن جاده قاین ـ بیرجند، اعتباراتی در نظر گرفته شد.

مطلق بیان کرد: در وجود آیت‌الله رئیسی اخلاص همراه با ارادت به محرومان وجود داشت و با سرزنش دیگران از مسیر خود عقب‌نشینی نمی‌کرد؛ اگر مسئله‌ای را جزو وظایف خود می‌دانست مخلصانه پای کار بود و آن را انجام می‌داد. ایشان در دو دوره که نماینده مردم خراسان‌جنوبی در خبرگان بود قدرشناس و ارادت خود را به مردم با سفر به دورترین روستاها در استان دیدار با محرومان و رفع مشکلات آنها به‌خوبی نشان دادند.

وی بیان کرد: شوق آیت‌الله رئیسی را در 33 ماه خدمت ریاست جمهوری می‌توان مشاهده کرد که بیش از 40 سفر استانی داشتند؛ تلاش‌ها و خدمت صادقانه شهید جمهور کار را برای رئیس‌جمهور آینده سخت کرده است و وظایف سنگین‌تری را برعهده دارد.

مطلق گفت: برخورد آیت‌الله رئیسی با مسئول و غیر مسئول فرق نمی‌کرد و در مقابل همه پاسخگو بود و درد دل همه افراد را می‌شنید و برای حل مشکلات در دورترین نقاط حضور میدانی داشت و براساس واقعیت‌ها برای پویایی جامعه و خدمت به مردم تصمیم‌گیری می‌کرد.

انتهای پیام
captcha