کد خبر: 4216713
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۵
استاندار خراسان جنوبی:

رسانه موضوع اول عرصه‌های جهانی است

جواد قناعت گفت: مطبوعات و رسانه موضوع اول عرصه‌های جهانی بوده و فصل‌الخطاب و تعیین‌کننده است. 

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور که با حضور جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: مطبوعات و رسانه موضوع اول عرصه‌های جهانی بوده و فصل‌الخطاب و تعیین‌کننده است. 

وی با اشاره به خفقان رسانه‌ای در کشورهای غربی، بیان کرد: لابی‌های صهیونیستی، جامعه خبر آمریکایی را تعیین می‌کنند و سوءاستفاده‌ای بالاتر از جنگنده‌ها از مطبوعات می‌برند.

قناعت با بیان اینکه دشمن اثرگذاری فضای مجازی و رسانه را می‌داند و بیشترین استفاده را از این عرصه می‌کند، ادامه داد: در جمهوری اسلامی شاهد توجه خاص نظام و دولت‌مردان به رسانه بوده‌ایم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه رسانه یکی از نظام قوت دشمن است، گفت: اگرچه شاهد اتفاقات تحولی و رویش‌های جدید در حوزه رسانه و مطبوعات هستیم اما منافع ملی ما نتوانسته از رسانه استفاده مطلوبی ببرد و از حرکت دشمن خیلی عقب هستیم. 

وی یکی از ضعف‌های دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی را رسانه دانست و گفت: راه‌آهن از مطالبات جدی مردم بوده که  عملیات اجرایی آن در دولت سیزدهم شروع شده است.

قناعت با بیان اینکه برآورد اولیه پروژه راه‌آهن ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده که ۱۲ هزار میلیارد تومان در خراسان جنوبی هزینه می‌شود، گفت: با اشاره به طرح انتقال آب از دریای عمان به استان‌های شرقی، در مهرماه سال جاری شاهد مرحله چهارم این طرح یعنی لوله‌گذاری خواهیم بود.

استاندار خواستار امیدآفرینی توسط رسانه‌ها شد و گفت: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، طی دو سال سیزدهم، ۵ هزار هکتار از حریم وارد محدوده شده است. 

وی بیان کرد: ۱۲ برنامه فرهنگی و هنری مهم اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ذیل قرارگاه شهید آوینی اجرایی می‌شود بنابراین خواستاریم در وزارت ارشاد تدبیری اتخاذ شود که سال آینده شاهد برگزاری جشنواره ملی مطبوعات به میزبانی خراسان جنوبی باشیم.

انتهای پیام
captcha