کد خبر: 4118761
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹

دولت سیزدهم در زمینه آسیب‌های اجتماعی مداخله جدی داشته است

معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: دولت سیزدهم در زمینه مسائل و آسیب‌های اجتماعی مداخله جدی داشته و اقدامات خوبی در همین مدت با حمایت رئیس جمهور انجام شده است.

دیدار معاون وزیر کشور  با آیت الله عبادیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمد عباسی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، امروز ۱۱ بهمن ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند که با حضور استاندار خراسان جنوبی همراه بود، اظهار کرد: خلوص، همت، مردم‌مداری و عدالت‌محوری دولت سیزدهم و رئیس جمهور در ملت امید ایجاد کرده و به‌خصوص نیروهای ولایی و مردم امیدوارند که خدمات شایانی در این دوره رقم بخورد و ما این را یک توفیق و ظرفیت تاریخی برای خدمتگزاری می‌دانیم.

وی گفت: برخی موضوعات اجتماعی کشور به دلیل کاستی‌های سنوات گذشته رو به تزاید است چون توجه نکردن به خیلی از مواضع آرمانی، دینی و مذهبی زمینه موضوعات اخلاقی و مسائل اجتماعی را فراهم کرده است.

معاون وزیر کشور ادامه داد: نتایج ارزیابی ما در ابتدای فعالیت دولت و همچنین امسال نشان می‌دهد آسیب‌های اجتماعی که مقام معظم رهبری را نگران کرده بود و به همین منظور دستور تشکیل سازمان امور اجتماعی را به عنوان فرمانده مداخله در این حوزه صادر کردند، متأسفانه در کشور رو به افزایش بوده و نگران‌کننده است.

وی گفت: از نخبگان و متخصصان کمک خواسته شده که اجتماعات تخصصی و اجرایی تحت عنوان کارگروه‌هایی حسب دستور رئیس جمهور که رئیس شورای اجتماعی کشور و وزیر کشور نایب رئیس این شوراست، برای مداخله علمی و عملی به این آسیب‌ها که رو به تزاید است، تشکیل دهند.

عباسی اظهار کرد: تاکنون به پشتوانه رئیس جمهور اقدامات خوبی انجام شده و یکی از مواردی که بموقع به ثمر نشست توجه به مواضعی بود که در اغتشاشات و اعتراضات اخیر مطرح شد و دشمن تلاش کرد در سایه این قبیل اقدامات، مسئله حجاب را تخریب کند.

به گفته وی؛ وزارت کشور جلسات بررسی و مداخله جدی این امر را در دستور کار قرار داده و این جلسات هر هفته با حضور دستگاه‌های ذیربط انتظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی تشکیل می‌شود که موجب شده در بسیاری از جاها که احساس می‌کردند نگاه افسارگسیخته وجود دارد تا حدی مشکلات کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: قوه قضاییه و فراجا برای مداخله در برخی مسایل، مشکلاتی داشتند لذا ضوابط لازم جهت اقدام بموقع فراجا و قوه قضاییه تدوین شده و قرار است در شورای عالی امنیت ملی یا مجلس دنبال و تصویب شود.

عباسی با بیان اینکه یکی موضوعاتی که وزارت کشور جدی گرفت موضوع ضوابط عفاف و حجاب است و نشان از غیرت دینی دولت دارد، گفت: اقداماتی برای طبقات محروم در کشور پیش‌بینی شده چون یکی از نگرانی‌های جامعه وضعیت طبقات محروم از جمله در استان خراسان جنوبی است که استاندار نیز گزارش جامعی در هیئت دولت و جلسه استانداران ارائه کرد و با تیزبینی لازم و کافی مسائل اجتماعی و اقتصادی استان تبیین شد که از این بابت تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات اصولی در کوتاه‌مدت میسر نیست و نمی‌توانیم توقع داشته باشیم با روی کار آمدن دولت همه مسائل یک ساله ریشه‌یابی و برطرف شود، یادآور شد: بسیاری از اینها مقدمات تربیتی، قانونی، تقنینی و زیرساختی نیاز دارد که باید انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز گفت: قانون ستون اصلی حفظ جامعه به حساب می‌آید و طرح استعمارگران برای سست کردن هر کشوری، رواج قانون‌شکنی است.

وی خاطرنشان کرد: حجاب نیز از این مسئله جدا نیست لذا تنها به مسئله حجاب اکتفا نمی‌کنند بلکه این شروع ماجراست؛ مردم ایران اسلامی در همه مقاطع انقلاب اسلامی همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند و بیش از همه امسال که دشمن هر مسئله‌ای را پیش آورد مردم به خیابان‌ها آمدند و دفاع کردند.

امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه توطئه‌های دشمنان اسلام در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز همواره با شکست مواجه شده، افزود: اگرچه توطئه‌های دشمنان همراه با آسیب‌ها و ضررهایی است ولی برخلاف خواب‌های آشفته‌ای که می‌بینند در مقابل یک جامعه انقلابی را بیدار می‌کند لذا نتیجه مثبتی هم دارد.

به گفته وی؛ دشمنان بر همه امور دست می‌اندازند چرا که می‌خواهند بر کل جهان سلطه مطلق داشته باشند و حساسیت آنها نسبت به اسلام این است که اسلام برای همه چیز حرف برای گفتن دارد.

عبادی گفت: دشمنان اسلام با چهار هزار اتاق فکر همه مسائل را می‌سنجند به طوری که مقام معظم رهبری نیز فرمودند آنها در اصل برنامه هیچ چیز کم نگذاشتند اما در محاسبات خود اشتباه می‌کنند؛ دشمنان با ادعای دموکراسی می‌خواهند عده قلیلی برای کشوری با جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفر تصمیم‌گیری کنند.

وی بیان کرد: هر کشوری که قانونمند باشد، پیروز است و دشمنان این موضوع را می‌دانند که حرفشان هیچ جا پذیرفته نیست اما دست به یکسری اقدامات می‌زنند لذا پاسخ آنها مشخص است و قانون در هر دین و جامعه جایگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: دولت سیزدهم با همه مشکلات به ارث رسیده از گذشته تاکنون موفق عمل کرده اما تلاش بیشتر مورد انتظار است و مسئولان باید آرمان‌های انقلاب اسلامی را تبیین و پیاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha