کد خبر: 4103724
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱

تاکید بر رفع نقاط ضعف مواکب خراسان‌جنوبی برای اربعین سال آینده

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: برای هرچه بهتر برگزار شدن اربعین در سال آینده باید نقاط ضعف مواکب شناسایی و رفع شده و نقاط قوت نیز تقویت شوند.

جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی،به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، امروز ۹ آذرماه در مراسم تکریم دست اندرکاران و اعضای ستاد اربعین حسینی و مسئولین مواکب استان که با حضور معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین انگیزه‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، عشق به امام حسین(ع) بود که همواره از زبان و بیان خود نیز شنیده می‌شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دکترین حسینی دارد، افزود: تمامی اقدامات فرهنگی، نظامی و امنیتی کشور به عشق امام حسین (ع) گره خورده است.

استاندار با تأکید بر اینکه اربعین رزمایش منتظران امام زمان (عج) و مقدمه ساز ظهور است، ادامه داد: از همین رو دشمن تمام توان را می‌گذارد که اربعین شکل نگیرد؛ هر چه به ظهور نزدیک تر می‌شویم خون امام حسین (ع) بیشتر به خروش می آید لذا نسبت به اربعین نمی‌توان بی تفاوت بود.

وی بیان کرد: همانطور که دشمنان نسبت به اربعین بی تفاوت نیست و در تلاش است اربعین امسال را با ایجاد ابهامات داخلی بین مردم عراق تحت الشعاع قرار دهد. 

استاندار با بیان اینکه امروز اربعین اسم رمز عملیات جبهه حق برای تمدن سازی و استقرار حکومت نهایی منجی عالم بشریت در منطقه است، گفت: باید برای این جبهه هر کدام در هر مسئولیتی که هستیم به بهترین شکل سربازی کنیم.

قناعت ضمن تقدیر از مسئولان مواکب، اظهار امیدواری کرد: بتوانیم رضایت زائران امام حسین(ع) و مقام معظم رهبری را جلب کنیم؛ از همین امروز باید برنامه ریزی برای اجرای هر چه بهتر پیاده روی اربعین سال آینده را شروع کنیم. 

وی با تأکید بر اینکه مواکب فقط برای اربعین نسیت بلکه برای کل سال است گفت: نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف مواکب  باید شناسایی و با هم فکری همدلی برای سال آینده رفع شود. 

استاندار با اظهار امیدواری از اینکه سال آینده اربعین نقاط ضعف وجود نداشته باشد، تصریح کرد: قطعاً سال آینده فتنه‌های دیگری هم در پیش است به خصوص اغتشاشات اخیر که  بعد از عراق در ایران شروع کردند اما به فضل الهی جمع خواهد شد.

قناعت بیان کرد: باید نگاه عمیق و وسیع تری داشته باشیم تا نظام سلطه را با حمایت‌های رهبری  شکست دهیم و قطعاً این فتنه را نظام جمهوری  اسلامی به سلامت پشت سر خواهد گذاشت.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، جریان اربعین معجزه‌ای فراتر از پیروزی انقلاب است.

وی اربعین حسینی را فرصت خاص و رزمایشی عظیم برای جهاد تبیین و انجام مباحث فرهنگی دانست و یادآور شد: اربعین حسینی عرصه به نمایش گذاشتن ایثار و فداکاری در خدمت رسانی به یکدیگر است هر کسی در این نمایش عظیم با توجه به توانایی و تخصص خود سعی می‌کند تا مشکلی از زائر امام حسین(ع) برطرف کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha