کد خبر: 4078673
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

ساماندهی ناوگان حمل و نقل خراسان‌جنوبی با آغاز سفرهای اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: از هفتم شهریورماه با آغاز سفرهای اربعین حسینی تمامی ناوگان حمل و نقل مسافر از جمله ۲۶۹ دستگاه اتوبوس، ۱۸۸ دستگاه مینی‌بوس و ۲۶۹ دستگاه سواری کرایه در خدمت زائران و مسافران اربعین در استان خواهند بود.

اسداله جلال‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، اسداله جلال‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، 25 مردادماه در سخنانی اظهار کرد: به‌منظور خدمت‌رسانی مطلوب به زائران سفرهای اربعین ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی‌هایی در سطح استان در قالب ستاد استانی اربعین و کمیته‌های زیر مجموعه و در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ستاد اربعین انجام شده و ادامه دارد.

وی افزود: خدمات قابل ارائه به زائران باید براساس شرایط و امکانات موجود به نحو مطلوب صورت گیرد زیرا ممنوعیت سفر زائران اربعین در چند سال گذشته به‌دلیل شرایط کرونایی باعث شده امسال شاهد افزایش تقاضای سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی باشیم؛ در این زمینه چهار جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت با حضور تمامی دستگاه‌های عضو کمیته برگزار شده است.

جلال‌زاده تصریح کرد: ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی و ارتقا و بهبود کیفیت خدمات‌رسانی در پایانه‌های مسافربری استان به زائران نیز در کنار اقدامات تکمیلی دیگر از جمله برنامه‌های بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است که با جدیت هرچه تمام‌تر پیگیری می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: مسئولان کاروان‌های زیارتی به‌منظور استفاده بهینه از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی با برنامه‌ریزی قبلی نسبت به اعزام کاروان‌های تحت سرپرستی خود از آغازین روزهای اعزام اقدام کنند تا در زمان ازدحام مسافر خللی در جابجایی اعزام  ایجاد نشود.

وی اظهار کرد: مهمترین اولویت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در اعزام زائران کربلای معلی افزایش ایمنی در سفر است که در بحث کنترل‌های فنی و ایمنی ناوگان، مدیران فنی شرکت‌های مسافربری ملزم شده‌اند ناوگان خود را پیش از سفر مورد معاینه فنی قرار دهند و از صحت عملکرد ناوگان اطمینان حاصل کنند.

جلال‌زاده با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد مدیران فنی از اولویت‌های سفر اربعین است، یادآور شد: در این زمینه ناظران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نمایندگان پلیس راه بر حسن اجرای این کار نظارت خواهند کرد و به شکل تصادفی برخی از اتوبوس‌ها را مورد بازدید قرار می‌دهند؛ کاروان‌های زیارتی می‌توانند از مجتمع‌های خدماتی رفاهی که دارای امکانات مناسبی هستند به‌منظور توقف‌های مورد نیاز بین راهی استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران و زائران در خصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای اربعین در استان خراسان‌جنوبی خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha