کد خبر: 4045786
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: جهاد تبیین و بیان حقایق از جهاد نظامی بالاتر است چراکه این موضوع، فرهنگ و هویت مردم است و اگر دشمن هویت جامعه را از بین ببرد، چیزی از آن حامعه نمی‌ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، شب گذشته ۱۰ فروردین ماه در مراسم تکریم هفته مساجد، بزرگداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت آیت الله محمد ری شهری در محل مسجد قبای مهرشهر بیرجند اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله ری شهری عالمی برجسته و شایسته بود که باید نسل جوان جامعه به خواندن کتاب‌های سودمند آن بزرگوار تشویق شوند.

وی با اشاره به ضرورت‌های دین اسلام در هر زمان، افزود: در جنگ‌های نظامی تصرف در آب و خاک است و آن مقدمه‌ای برای نفوذ در فرهنگ جامعه است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری به عنوان یک کارشناس اسلام در سطح بین الملل امروز تکلیف ما را در حوزه مسئله جهاد تبیین تاکید کردند و ارزش این کار بزرگ را تنها خداوند متعال می‌داند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۵۸ بیش از ۹۸ درصد مردم ایران اسلامی در همه پرسی انقلاب خواستار نظام اسلامی شدند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با تمام انقلاب‌های جهان متفاوت است و این انقلاب همراه تقوا است.

عبادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما ریشه قرآنی و روایتی دارد، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دنیا به دو نیمکره شرقی و غربی تقسیم شده بود و در این دوران احتمال اینکه دین و اسلام پرچمدار شود، وجود نداشت.

وی افزود: در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل(ره) در مقابل شاه ایستادگی کردند که شاه تحمل نکرد و ایشان را تبعید کرد، اما با همت و صبر انقلابی مردم ایران انقلاب به پیروزی رسید و امروز کسانی که انتظار نابودی انقلاب اسلامی را می‌کشند، خود نابود می‌شوند.

عبادی با تاکید براینکه تفکر و فرهنگ بسیج تمام شدنی نیست، اظهار کرد: در طول انقلاب اسلامی فتنه‌های مختلف علیه انقلاب ما طراحی شده و در طول انقلاب اسلامی هر روز فتنه داشته‌ایم، اما دست خداوند متعال همیشه حافظ انقلاب بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: