کد خبر: 4007053
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
در مسیر وحدت/ ۴
امام‌جمعه اهل سنت بیرجند با محکومیت کشتار در افغانستان، گفت: برخی با اسم اسلام انسان‌های بی‌گناه را می‌کشند و کسی باید باشد که فریاد بزند اسلام این دین است ولی وقتی اتحاد نداریم باید منتظر اسلام‌هراسی‌های بیشتر  بوده و کم کم به جایی می‌رسیم که تمام مردم دنیا از مسلمانان بترسند.

اسلام هراسی؛ نتیجه غفلت از وحدت / انسان‌های اسلام‌نما ضربه بزرگی به وجهه دین وارد کرده‌اندمولوی غلام حیدر فاروقی، امام‌جمعه اهل سنت بیرجند در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: اسلام در ذات خود بی‌عیب است و هر عیبی وجود دارد از جانب ماست ولی انگار نخواسته‌ایم این امر را درک کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اسلام دین تکریم حقوق بشر است اما دشمنان به این امر نیز توجه ندارند، افزود: امروز ما شاهد خشونت‌ها، افراطی‌گری‌ها و کشتارها در دنیا هستیم که هیچ کدام جایی در تفکر دینی ما ندارند‌؛ چنانکه پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود: کسی که غیرمسلمانی را اذیت کند پیامبر خدا را اذیت کرده و کسی که پیامبر خدا را اذیت کند خدا را اذیت کرده است.


بیشتر بخوانید:


امام‌جمعه اهل سنت بیرجند بیان کرد: دشمنان گاهی از اختلاف نظر مسلمانان سوء استفاده کرده و حتی در جوار خانه خدا انسان‌ها را می‌کشند‌، اما راه حلش وحدت است؛ امروز اگر مسلمانان یکپارچه بودند آیا فساد در دنیا جایی داشت؟.

فاروقی با اشاره به تقسیم کشورهای اسلامی، افزود: اگر سران کشورهای اسلامی وحدت داشتند هیچ‌گاه فلسطین این روزها را تجربه نمی‌کرد؛ این وحدت باید آنقدر می‌بود که کسی جرئت تعرض نداشت، اما امروز در درون کشورهای اسلامی نیز  عوامل تفرقه‌انگیز را بزرگ کرده‌اند تا از درون به ما آسیب بزنند‌.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام امروز انسان‌کشی، خشونت‌ها و افراطی‌گری‌ها را بهانه‌ای برای نشان دادن جلوه بدی از اسلام و اسلام‌هراسی در دنیا قرار داده‌اند تا بگویند مسلمان این چنین هستند.

امام‌جمعه اهل سنت بیرجند تصریح کرد: وقتی مسلمانان سا‌کت هستند و گاهی از ترس کاری انجام نمی‌دهند باعث می‌شود صدای دشمنان بلند و بلندتر شود و این همان راهی است که اسلام را در نگاه دنیا سیاه می‌کند.

فاروقی با محکومیت کشتار در افغانستان، ادامه داد: برخی با اسم اسلام انسان‌های بی‌گناه را می‌کشند و کسی باید باشد که فریاد بزند اسلام این دین است ولی وقتی اتحاد نداریم باید منتظر اسلام‌هراسی‌های بیشتر بوده و کم کم به جایی می‌رسیم که تمام مردم دنیا از مسلمانان بترسند.

وی با بیان اينکه حقیقت این است که غیر از اسلام هیچ آیینی که بتواند وحدت ایجاد کند وجود ندارد و این امر را باید به دنیا نشان داد، بیان کرد: نباید به غربی‌ها اجازه داد حرف‌ها و اعمالی که در شأن اسلام نیست به این دین نسبت دهند، اما اختلاف بین سران حکومت‌های اسلامی به این امر دامن می‌زند‌.

فاروقی با بیان اینکه برعکس عقیده کفار و غربی‌ها اسلام دین مدارا و حقوق بشر است، افزود: پیامبر اسلام(ص)، پیامبر رحمت و اخلاق است و اسلام دین اخلاقیات و مهربانی است.

وی با بیان اینکه اسلام هیچ‌گاه به دنبال ضربه رساندن به افراد نیست و احدی را اجبار نمی‌کند که مسلمان شود، ادامه داد: عملکرد برخی انسان‌های اسلام‌نما در دنیا ضربه بزرگی به این دین و یاران آن زده است.

فاروقی یادآور شد: اسلام حتی در مورد کفار نیز مهربان است چنانکه پیامبر(ص) می‌فرماید: «کسی که یک کافر هم پیمان مسلمانان را بکشد بوی بهشت به مشام او نمی‌رسد» حال چگونه این دین راضی به کشتار دسته جمعی می‌شود؟ این امر را باید بزرگان دین در دنیا بیان کنند تا شبهات برطرف شود و نباید بگذاریم ضرب‌المثل تفرقه بینداز و حکومت کن که در دنیا نیز بسیار رواج یافته عملی شود؛ راه‌حلش اجماع و وحدت بین سران مسلمان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: