کد خبر: 4000363
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
یک خدمت بی‌منت/ 4
سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی گفت: بدون خدمت بی‌منت فعالان مسجد در دوران کرونا از حیث کمک به نیازمندان در فضای مسجد و یا ارائه محتواهای الکترونیکی، جامعه از بسیاری از هدایتگری‌ها جدا می‌ماند و این یک خسران برای جامعه بود؛ حال آنکه با فعالیت منسجم و اثرگذار این فعالان، همیشه راهی برای نشان دادن ظرفیت مسجد باز است.

خدمت مسجدی‌ها در دوران کرونا و باری که بر زمین نماندحجت‌الاسلام هادی رجبی، سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: تقویت مساجد در دوران کرونا، از مهم‌ترین رسالت‌ها و برنامه‌هاست و نباید این محیط به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: مساجد به‌عنوان هسته شکل‌گیری هر فعالیت دینی و مذهبی از ابتدای اسلام نقش مهمی داشته‌اند و نباید این مهم را هیچ امری و هیچ چالشی مختل کند.


بیشتر بخوانید:


سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی بیان کرد: اغلب مساجد استان در فضای مجازی کانال تبلیغی دارند؛ این فعالیت تبلیغی باعث شد تا رویکرد مسجد در دوران کرونا از یاد نرود و روحانیون و مبلغان با دوره‌های مختلف توانمند شده تا بتوانند در فضای مجازی برنامه‌ریزی خاصی داشته باشند.

رجبی اظهار کرد: فعالان مساجد با توانمندی خود می‌توانند در حوزه تصمیمات حوزه‌های مختلف اثرگذار باشند و این امر مسجد را در جامعه هدایتگر می‌کند؛ هدایتگری به سبک مسجد که باید در هر برهه‌ای از زمان وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: بدون خدمت بی‌منت فعالان مسجد در دوران کرونا از حیث کمک به نیازمندان در فضای مسجد و یا ارائه محتواهای الکترونیکی، جامعه از بسیاری از هدایتگری‌ها جدا می‌ماند و این یک خسران برای جامعه بود؛ حال آنکه با فعالیت منسجم و اثرگذار این فعالان، همیشه راهی برای نشان دادن ظرفیت مسجد باز است.

سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بروزرسانی فعالیت‌های مسجدی‌ها در دستور کار است، بیان کرد: مسجدی‌ها با توجه و نگاه به ابعاد جدید فعالیت در دوران مختلف می‌توانند به آنچه باید برسند و دست یابند؛ در حالی که گاهی این تفکر وجود ندارد.

رجبی یادآور شد: نیازمند یک هیئت اندیشه‌ورز برای تمرکز فعالیت‌های مسجد هستیم؛ در حالی که گاهی شاهد این تمرکز در میان مسجدی‌ها نیستیم تا بروزرسانی فعالیت‌ها متناسب با مخاطب‌های مختلف صورت گیرد.

وی بیان کرد: همان‌گونه که می‌بینید فعالیت در کالبد مسجد در دوران کرونا از حیث کمک‌های مؤمنانه و سایر موارد و یا تلاش برای برگزاری نماز جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌نظیر بود و این امر تلاش برای دیده شدن مساجد کمتر که هیچ بلکه بیشتر کرد چراکه انسان در محدودیت‌ها رشد می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: