کد خبر: 3862101
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
گروه اجتماعی _ امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروزه انتظار از دانشجویان انقلابی آرمان‌خواهی، پرهیز از سطحی‌نگری‌ها، تروبج گفتمان‌های ارزشی در محیط دانشگاه، عدالت‌خواهی، مبارزه با ظلم و فساد و پیروی از ولایت‌فقیه است. 

ترویج گفتمان ارزشی یکی از وظایف دانشجوی انقلابی استبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، امام جمعه موقت بیرجند امروز ۱۵ آذر در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: برخی از انواع هجرت‌ها در تاریخ انبیاء تمدن‌ساز بوده‌اند.

وی افزود: هجرت پیامبر(ص) به مدینه، هجرت امام حسین(ع) از مدینه به کوفه و هجرت امام رضا(ع) به خراسان نمونه‌هایی از هجرت‌های تأثیرگذار در تاریخ اسلام است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه هجرت از امیال و هواهای نفسانی به سمت معنویات و ملکوت بالاترین نوع هجرت است، تصریح کرد: گاهی ظاهری و تغییر مکان زندگی و جابه جایی تن و زمانی نیز باطنی است.

نوفرستی با اشاره به زمان ثبت نام کاندیداهای مجلس، ادامه داد: بسیاری از مشکلات ما به واسطه عدم انتخاب صحیح مسئولان و مدیران بوده و از این منظر باید در انتخاب اصلح مراقب باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در طول دوران رهبری همواره از قانون و مدیران برخواسته از رأی مردم حمایت کرده‌اند، اظهار کرد: در مورد افزایش قینت بنزین نیز همین طور بود؛ البته این به معنای عدم مطالبه‌گری از مسئولان نیست چرا که همواره خواست ما از مدیران و مسئولان اصلاح نظام پولی و مالی، حمایت از مستضعفان، مبارزه با فساد و اصلاح امور اقتصادی است.

امام جمعه موقت بیرجند به روز دانشجو اشاره کرد و افزود: با نگاه به تاریخ معاصر درمی‌یابیم که ماهیت روز دانشجو و علت شهادت سه دانشجوی سرفراز استکبارستیزی بوده است که این همان فلسفه روز دانشجو است.

نوفرستی با بیان اینکه جوان انقلابی باید در فتنه‌ها دشمن اصلی را بشناسد،یادآور شد: در رأس حوادث اخیر قطعاً استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و ایادی آنان در منطقه جلادهای اصلی هستند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: