کد خبر: 3861082
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
گروه اجتماعی ـ اگر چه بیش از سه دهه است كه جنگ هشت سال دفاع مقدس پايان يافته است اما جهاد همچنان باقي است و جواناني امروز حاملان بيرقي شده‌اند كه نشان زيباي «جهاد» بر آن نقش بسته است.

مهر محروميت؛ تحفه لبخند

خراسان‌جنوبی یکی از محروم ترین استان‌ها در همه عرصه‌ها به خصوص در مناطق روستایی و عشایری است. برای رفع این محرومیت‌ها چند سالی است که جهادگران اردوهای جهادی در مناطق محروم و ڪم برخوردار به خصوص روستاهای استان از همه اقشار مختلف فعالیت‌های چشم‌گیری دارند و این بهترین زمان و فرصت برای رفع محرومیت و خدمت به مردم است.

سازمان فنی و حرفه‌ای استان با همکاری اداره ڪل ڪمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی چند روزی است ڪه با حضور جهادگران در روستای شوشود بیرجند فعالیت‌های جهادی فنی و مهندسی انجام می‌دهند ڪه این خود هم باعث برداشتن بار مالی از دوش این روستای ڪم‌برخوردار میڪند و هم باعث خودسازی جهادگران می‌شود.

ارائه خدمات فنی و مهندسی رایگان به مردم روستای شوشود بیرجند

حسین خوشایند، مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: اولین گروه جهادی از مربیان این مرکز برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به صورت رایگان به روستای شوشود بیرجند اعزام شدند.

وی افزود: این گروه جهادی با همکاری اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) به مدت دو روز با حضور 12 نفر از مربیان فنی و حرفه‌ای در حال برگزاری است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه این گروه اولین گروه جهادی است که در سال جاری به مناسبت 40 سالگی بسیج فعالیت جهادی انجام می‌دهد، گفت: این خدمات در عرصه‌های فنی و مهندسی به صورت رایگان با شش حرفه تعمیر لوازم خانگی، تاسیسات، جوشکاری، خیاطی، نقاشی و آرایشگری است.

خوشایند با بیان اینکه این خدمات براساس نیازسنجی مردم در روستا است، ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال جاری با همکاری اداره کل کمیته امداد استان یک تا دو تا اعزام گروه جهادی فنی و مهندسی به روستاها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این خدمات به صورت رایگان انجام می‌شود، بیان کرد: حضور نیروهای فنی و حرفه‌ای در مناطق روستایی و براساس نیازسنجی واقعی مهارتی است که برای مردم در جهت ایجاد اشتغال و هدایت مردم براساس حرفه‌ای که تمایل دارند و احصاء مشکلات آن‌ها صورت می‌گیرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در این طرح جهادی حدود نفر 300 از خدمات فنی و حرفه‌ای استفاده کنند، بیان کرد: این طرح جهادی یک طرح ابتکاری است تا بتوانیم همراه با آموزش‌های لازم به مردم، آن‌ها را به کارهای فنی و مهندسی ترغیب کنیم.
خوشایند یادآور شد: در صدد هستیم این طرح جهادی در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.

مهر محروميت؛ تحفه لبخند

فعالیت 14 گروه جهادی در مناطق محروم

رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 14 گروه جهادی فعالیت داشتند که در این راستا 640 میلیون تومان برای مناطق محروم و خانواده‌های محرومین خدمات مالی انجام شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) به دنبال گفتمان خیر، نیکوکاری و احسان است، افزود: گروه‌های جهادی در گفتمان‌سازی، عینی و عملی کردن گفتمان خیر به ما کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در بین خانواده‌های محرومین، مناطق و روستاها وجود دارد که جهادگران گروه‌های جهادی برای شناسایی بهتر می‌توانند نقش اساسی داشته باشند، اظهار کرد: بعد از شناسایی نیازمندان، نیازمند این هستیم که حداقل منابع را مشخص کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) متولی خدمت به محرومین است، تصریح کرد: در سال جاری اولین بار است که کمیته امداد بعد از اینکه در عرصه‌های بهداشت و درمانی، مسکن، معیشت، اشتغال و خودکفایی، فرهنگی و آموزشی فعالیت دارد با همکاری فنی و حرفه‌ای توانسته است در گروه جهادی فنی و حرفه‌ای نیز خدماتی ارائه دهد.

سلم‌آبادی گفت: گاهی بیشتر مردم مناطق محروم نمی‌توانند از بعضی از خدمات از جمله فنی و مهندسی بهره‌مند شوند که با حضور جهادگران در این گونه گروه‌های جهادی بیشترین مشکلات مناطق محروم و محرومین برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 14 گروه جهادی فعالیت داشتند که در این راستا 640 میلیون تومان برای مناطق محروم و خانواده‌های محرومین خدمات مالی انجام شده است.

سلم‌آبادی گفت: از این مبلغ140 میلیون تومان سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) و 500 میلیون دیگر آن سهم گروه‌های جهادی دراستان بوده است که رقم قابل توجهی است.

وی با اشاره به اینکه توانسته‌ایم در این گروه‌های جهادی هم رضایت مردم، جهادگران و مسئولان مربوطه را بدست آوریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در چهار ماه پایان سال بتوانیم خدمات خوبی را در مناطق محروم که محرومیت و برخورداری آن خیلی بالا است، باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: