کد خبر: 3859962
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
گروه اجتماعی ــ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آمادگی داریم متناسب با شرایط بخش خصوصی بومی، الگوی اجرایی و مالی متناسب هر پروژه را طراحی کنیم و موضوع را به پیش ببریم.

طراحی پروژه‌های ایدرو متناسب با شرایط بخش خصوصی بومیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمدباقر عالی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، شب گذشته 5 آذر، در نشست توسعه سرمایه‌گذاری سازمان گسترش ایران، گفت: عملیات اجرایی سه طرح صنعتی با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان در خراسان جنوبی به‌زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: یکی از برنامه‌های توسعه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح محرومیت‌زدایی از استان‌های محروم است که یکی از این استان‌ها خراسان جنوبی است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان کرد: در این راستا مطالعات میدانی و کتابخانه‌ای در حوزه ۱۲ استان کشور انجام شده و نتایج این مطالعات برای تمام استان‌ها ارائه شده است.

عالی با بیان اینکه این طرح‌ها تنها روی کاغذ نخواهد ماند و توسط حوزه صنعت، معدن و تجارت کشور انجام می‌شود، افزود: سرمایه‌گذاری سازمان ایدرو در سه طرح صنعتی خراسان جنوبی انجام خواهد شد و این سازمان با انجام مطالعات دقیق و بر اساس یک فرآیند مشخص و منظم به این طرح‌ها رسیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه امروز روز بسیج مستضعفین است، این قول را به مردم استان می‌دهیم که تمامی قول‌های سازمان ایدرو برای خراسان جنوبی قول‌های بسیجی بوده و به‌طور حتم اجرایی می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان ایدرو به‌عنوان یکی از ارکان جمهوری اسلامی قول اجرا را به استان می‌دهد، گفت: در دوره جدید استراتژی سازمان طراحی پیشران‌ها متناسب با شرایط هر استان است و بنابراین طرح‌های امروز جزء وظایف سازمان است.

عالی با اعلام همکاری در مورد طرح‌های محرومیت‌زدایی، یادآور شد: سرمایه‌گذاران بومی خراسان جنوبی بهترین شریک برای اجرای این طرح‌ها هستند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: سازمان ایدرو سرمایه‌گذاری خود در این طرح‌ها را پس از یک دوره مشخص به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: