کد خبر: 3821099
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
گروه فرهنگی ــ نمایشگاه «منحنی عشق» با حضور نایب رئیس انجمن خوشنویسان ایران و مسئولان استانی شب گذشته، ۳۰ خردادماه در بیرجند افتتاح شد.
نمایشگاه خوشنویسی «منحنی عشق» در بیرجند افتتاح شدبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، نمایشگاه «منحنی عشق» با حضور علی اشرف صندوق‌آبادی، نایب رئیس انجمن خوشنویسان ایران و مسئولان استانی شب گذشته ۳۰ خردادماه در بیرجند افتتاح شد.
در این نمایشگاه که در محل نگارخانه سرو باغ اکبریه بیرجند برپا شد، آثار هنرمند بیرجندی محمدرضا نیک اختر از شاگردان استاد صندوق‌آبادی در معرض دید عموم گذاشته شده است.
محمدرضا نیک اختر، هنرمند بیرجندی در این مراسم گفت: در این نمایشگاه ۴۱ اثر سیاه مشق که از سال ۹۵ تا ۹۸ خلق شده و ماحصل کلاس آموزشی در تهران است، به نمایش گذاشته شده است.
وی در خصوص موضوع این آثار، افزود: در این آثار آیات قرآنی و اشعار شاعران نامی کشور به خط نستعلیق نگارش شده است.
علی اشرف صندوق‌آبادی، نایب رئیس انجمن خوشنویسان ایران نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از ارکانی که بزرگان خوشنویسی همواره به آن توجه کرده‌اند، طاقت صبر در برابر سختی‌ها است.
وی با بیان اینکه صبر در هنر بسیار مهم بوده و هنرمند باید از این ویژگی برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: هنر سیاه مشق بسیار پر رمز و راز است، چراکه در آن، هنرمند باید ضمن آشنایی به هندسه حروف با مبانی هنرهای بصری نیز آشنایی داشته باشد.
یادآور می‌شود، نمایشگاه «منحنی عشق» تا ۷ تیرماه جاری همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقمندان است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: