ساماندهی ۱۷ هزار نفر از بسیجیان خراسان‌جنوبی در زمینه‌های قرآنی
کد خبر: 4220960
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
در سال گذشته انجام شد

ساماندهی ۱۷ هزار نفر از بسیجیان خراسان‌جنوبی در زمینه‌های قرآنی

فرمانده سپاه انصارالرضا‌(ع) خراسان‌جنوبی از ساماندهی ۱۷ هزار نفر از بسیجیان استان در زمینه‌های قرآنی در سال گذشته خبر داد و گفت: این‌گونه اقدامات و فعالیت‌های قرآنی را باید به بدنه بسیج و حرکت‌های مردمی متصل کرد و اشاعه داد.

سردار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سپاه خراسان‌جنوبی، سردار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، 21 خردادماه در اختتامیه بیست‌وسومین مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم بانوان شاغل در سپاه استان گفت: امروز گمشده همه ما انسان‌ها توجه به مسائل قرآن کریم در عرصه‌های مختلف زندگی است.

وی با بیان اینکه هر جا به سراغ قرآن و دستورات اسلام رفتیم بسیاری از مشکلات ما حل شد، افزود: باید برای اشاعه، درک و فهماندن مبانی قرآن در جامعه بیش از پیش تلاش شود و نظام آموزشی، مراکز علمی و دانشگاهی کشور و متولیان امر باید با نگاه ویژه‌تری به این موضوع توجه کنند.

مهدوی افزود: امیدواریم این فعالیت‌های قرآنی روز به روز بیشتر شود و خداوند به همه ما توفیق استفاده و درک بیشتر، مأنوس شدن با آیات قرآن را بیش از پیش عنایت کند تا تمامی امور زندگی ما بر مبنای آموزه‌های قرآن انجام شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از ساماندهی ۱۷ هزار نفر از بسیجیان استان در زمینه‌های قرآنی در سال گذشته خبر داد و گفت: این‌گونه اقدامات و فعالیت‌های قرآنی را باید به بدنه بسیج و حرکت‌های مردمی متصل کرد و اشاعه داد.

عمل به قرآن شاخصه موفقیت در زندگی است

حجت‌الاسلام امین‌رضا کمالی، مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی نیز بیان کرد: قرآن برای هدایت انسان‌های متقین نازل شده است. بنابر فرمایش خداوند در قرآن کریم این هدایت مختص افرادی است که در باطن خود هدایت‌پذیر باشند. سراسر زندگی افراد متقین، با قرآن همراه است و انوار هدایت الهی در تمامی جنبه‌های زندگی آنها نمایان است.

وی بر عمل به دستورات قرآن در زندگی قاریان و حافظان قرآن تأکید کرد و گفت: خداوند می‌فرماید راه مستقیم را قرآن به شما نشان می‌دهد به شرطی که این باور در وجود ما نهادینه باشد. امروز دشمن با تمام قدرت و توان به نبرد با اسلام و قرآن در جهان برخاسته چون می‌داند راه هدایت انسان و پیروزی انقلاب اسلامی در پیروی از قرآن و اسلام است.

مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: عمل به قرآن شاخصه موفقیت ما در زندگی است. شهید آیت‌الله رئیسی با بالابردن قرآن در سازمان ملل به دنیا فهماند که پیروزی ما از قرآن است. امروز تمسک مسلمانان و ملت ایران به قرآن، اسلام و ولایت‌پذیری است که دشمنان انقلاب اسلامی را عصبانی کرده است.

کمالی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌ رو در کشور افزود: اگر خروجی تلاوت قرآن سربازی ولایت شد اثرگذار خواهد بود که نتیجه آن حضور بابصیرت و هوشیاری شیفتگان کلام‌الله الهی و عموم مردم در انتخابات پیش‌ رو و انتخاب رئیس‌جمهوری در تراز شهید آیت‌الله رئیسی خواهد بود که حرمت قرآن و اسلام را در جهان بالا ببرد.

وی با بیان اینکه باید مسیر قرآن را به‌درستی تبیین و تبلیغ کنیم، گفت: امروز همه ما وظیفه داریم شاخصه‌های رئیس‌جمهور اصلح را بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب برای مردم تبیین و تشریح کنیم تا انتخاب درستی صورت گیرد.

در این دوره از مسابقات بیش از ۵۰ نفر از بانوان شاغل در رده‌های سپاه انصارالرضا(ع) در رشته‌های مفاهیم، حفظ موضوعی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۲۰ جزء، ۱۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء و سه جزء شرکت کردند.

افراد برتر و برگزیدگان این مسابقات در شهریورماه ۱۴۰۳ به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

انتهای پیام
captcha