کد خبر: 4220541
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۶
استاندار خراسان‌جنوبی:

شهید جمهور سه الگوی مدیریتی را در کشور نهادینه کرد

جواد قناعت گفت: شهید جمهور سه الگوی مدیریتی از جمله مدیریت جهادی برگرفته از شهید سلیمانی، الگوی مردمی بودن برگرفته از شهید رجائی و سعه صدر برگرفته از شهید بهشتی را در سطح کشور نهادینه کرد.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، 19 خردادماه در یادواره شهدای خدمت در واحد تولیدی کویرتایر بیرجند که با حضور جامعه کارگری استان برگزار شد، اظهار کرد: شهید آیت‌الله رئیسی در مدت 32 ماه خدمت خود یک الگوی خدمتی مردمی و کارآمد را در سطح کشور نهادینه کرد.

وی بیان کرد: هدف از یادواره‌ها و مراسم گرامیداشت این است که یک کار و الگوی جدیدی مبتنی برآموزه‌های دینی، آرمان‌‌های انقلاب، کار، تلاش و خدمت صادقانه به مردم در دولت سیزدهم در سطح کشور نهادینه شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هر هشت سال یک نگرش خاص مدیریتی بر کشور حاکم می‌شود، گفت: نگرش رئیس‌جمهور شهید ما، مدیریت جهادی و ولایت‌محور بود که این الگو نه تنها هشت ساله نیست بلکه 11 ساله است و سه سال آن گذشته و هشت سال آن باقی مانده است، چراکه هشتم تیر انتخابات ریاست جمهوری را داریم.

قناعت افزود: مدل خدمت جهادی آیت‌الله رئیسی و نوع کارآمدی که در کشور ایجاد شده‌، عقلاً و منطقاً با توجه به فضای معنوی حاکم بر جامعه در هشتم تیرماه تکرار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه حضور میلیونی مردم در بدرقه شهدای خدمت نشان داد سرمایه اجتماعی و ملی نظام پابرجاست، اظهار کرد: با رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری هر تهدیدی در کشور تبدیل به فرصت می‌شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اجتماعات مردمی در تشییع شهدای خدمت نشان داد ملت ایران یک ملت زنده، پویا و باانگیزه است، افزود: این اجتماعات نشان دادند این ملت، وابستگی آرمانی و عاطفی با نظام دارد و مردم هر زمان ببینند که مسئولی در سطوح ملی همراهی با آرمان‌های نظام دارد، پای کار می‌آیند.

قناعت با اشاره به اینکه از مجموع جمعیت 800 هزار نفری خراسان‌جنوبی حدود 550 هزار نفر در تشییع شهدای خدمت شرکت کردند، گفت: این اجتماع هزاران نفری نشان داد مردم قدرت تحلیل، بصیرت، نگاه اعتقادی و انقلابی بالایی دارند.

وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی در سطح کشور سه الگو را در مدیریت کشور نصب‌العین خود قرار داد، تصریح کرد: روحیه جهادی یکی از الگوهای مدیریتی شهید جمهور بود که برگرفته از روحیه جهادی شهید سلیمانی بود، ایشان از فرصت‌‌های ایجاد شده در فضای بین‌الملل به بهترین نحو برای نظام و کشور استفاده کرد و عضویت در شانگ‌های و بریکس یکی از این دستاوردها بود.

قناعت گفت: دولت سیزدهم در دوران خدمتی خود هیچ پول بدون پشتوانه‌ای را چاپ نکرد و در این دولت و در عملیات وعده صادق علی‌رغم کمک هفت، هشت کشور جهان مستقیم به اسرائیل موشک زدیم. 

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه شهید جمهور در مدیریت کشور سعه صدر شهید بهشتی را داشت، بیان کرد: افرادی ایشان را مورد آماج توهین‌های مختلف قرار می‌دادند، اما ایشان با سعه صدر خود پاسخ نمی‌دادند، همچنین در مرزبندی با دشمنان نظام و منافع ملی قاطع بود.

قناعت مردمی بودن را از دیگر الگوهای رفتاری شهید رئیسی برگرفته از شهید رجائی دانست و گفت: ایشان برای مردم کرامت و عزت قائل بود و  پیشرفت کشور را تنها با تکیه بر توان داخلی محقق کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات 11 اسفندماه از لحاظ درصد مشارکت رتبه دوم کشوری را کسب کردند، اظهار کرد: به امید خدا در انتخابات هشتم تیرماه هم باید فردی را انتخابات کنیم که الگوی مدیریتی رئیس جمهور شهید ما را ادامه دهد.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن این استان به دست رئیس‌جمهور در شهریورماه سال قبل با اعتبار اولیه 180 هزار میلیارد ریال گفت: انتقال آب از دریای عمان به همت دولت سیزدهم با 50 همت در حال انجام است.

قناعت ادامه داد: انتقال گاز از دشتک زابل به نهبندان در دست اجراست که فاز اول آن با اعتبار 80 هزار میلیارد ریال در تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین در دولت سیزدهم هفت هزار واحد تولیدی در سطح کشور احیا شده که 470 واحد آن در خراسان‌جنوبی احیا شده است.

انتهای پیام
captcha