کد خبر: 4218173
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷
فرماندار شهرستان زیرکوه:

مردم خط قرمز شهید جمهور بود

محمدرضا غیرتی اسفدن گفت: برای شهید آیت‌الله رئیسی کار و مشکلات مردم در اولویت قرار داشت و همیشه به تمامی مسئولان تذکر می‌دادند که مردم خط قرمز هستند.

خط قرمز شهید جمهور مردم بودمحمدرضا غیرتی اسفدن، فرماندار شهرستان زیرکوه در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان‌جنوبی ضمن عرض تسلیت شهادت آیت‌الله  سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در خصوص شوق خدمتی که در وجود شهید جمهور وجود داشت، اظهار کرد: زمان در هنگام خدمت به مردم برای آیت‌الله رئیسی معنا و مفهومی نداشت و از هیچ فرصتی برای خدمت شبانه‌روزی به توده مردم به‌ویژه قشر محروم و کم‌برخودار دریغ نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه شهید جمهور در طول عمر بابرکت خود در پی خدمت به مردم بود، بیان کرد:  شیوه و مدل خدمت شهید جمهور ادامه مدل خدمت شهید رجایی بود، درواقع اقداماتی که مدنظر ایشان بود، از فعالیت‌های شهید رجایی الگو گرفته می‌شد و از طرفی نیز خدمات شهید آیت‌الله رئیسی امتداد راه شهید سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی بود.

غیرتی درباره ویژگی و خصوصیت بارز شهید جمهور بیان کرد: خصوصیات بارز این شهید بزرگوار به این صورت بود که مردم برای آیت‌الله رئیسی‌ خط قرمز بود و هیچ‌گاه آسایش و راحتی خود را به کار مردم ترجیح نمی‌داد. رئیس‌جمهور مشتاقانه برای حل مشکلات مردم وارد میدان می‌شد و در همه عرصه‌ها علاقه‌مند بود که خود شخصاً حضور داشته و با مردم رو‌ در رو در خصوص مشکلات صحبت کنند.

وی در خصوص توجه شهید آیت‌الله رئیسی نسبت به مردم خراسان‌جنوبی و علاقه خاصی که به مردم این دیار داشتند، افزود: وی نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بودند و در تمامی برهه‌هایی که دارای مسئولیت بودند، مکرراً به استان خراسان‌جنوبی سفر می‌کردند.

غیرتی در خصوص فعالیت‌هایی که از سوی شهید جمهور برای خراسان‌جنوبی صورت گرفت، تصریح کرد: کلنگ‌زنی خط راه‌آهن در استان از زمانی که دستور آن داده شد، به‌صورت فشرده در حال اجراست و از دیگر پروژه‌هایی که برای استان به همت دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی صورت گرفت انتقال آب از دریای عمان به استان و پروژه اتصال لوله گاز از سه‌راهی دشتک زابل به خراسان‌جنوبی، احیای قنوات، محرومیت‌زدایی و همچنین اشتغال‌زایی است.

فرماندار شهرستان زیرکوه یادآور شد: شوق خدمت کاملاً در عملکرد و رفتار شهید آیت‌الله رئیسی مشهود بود، چراکه در تعطیلات نیز، در استان‌های مختلف کشور حضور پیدا کرده و با مردم صحبت و همدلی می‌کرد و اگر بحرانی در نقطه‌ای از کشور رخ می‌داد، شخصاً به آنجا رفته و از نزدیک شاهد و ناظر فعالیت دولت برای خدمت‌رسانی بود که این ویژگی‌ شخصیتی وی موجب محبوبیت در دل مردم ایران و مردم جهان شده است.

انتهای پیام
captcha