کد خبر: 4103439
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶

حمایت‌های تسهیلاتی از خوشه‌سازی شغلی به همت بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: افرادی که به دنبال خوشه‌سازی هستند برای توسعه اشتغال می‌توانند تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند و به‌ویژه در زمینه صنایع فرآوری، حمایت‌ها جدی است.

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور،به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، امروز ۸ آذرماه همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، از راهبری شغلی در خراسان جنوبی گفت  و اظهار کرد: اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه نیز به میزان ۶ هزار میلیارد تومان در حال ابلاغ است که در قالب آن می‌توان تسهیلات چهار درصد تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه اکنون در کشور یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار عضو صندوق‌های قرض‌الحسنه مردمی و اشتغالزا هستند و به‌طور هدفمند در زمینه اشتغال به سمت راهبری شغلی، خوشه‌سازی و تعاونی حرکت می‌کنند، افزود:

رئیس سازمان بسیج سازندگی از از وجود ظرفیت‌هایی برای حمایت از احداث نیروگاه‌های خانگی خبر داد و بیان کرد: برای این منظور هیچ سقفی تعیین نشده و تعرفه خرید برق تولیدی هم با توافق وزیر نیرو افزایش یافته است.

زهرایی با بیان اینکه نهادهای حمایتی می‌توانند برای نصب نیروگاه‌های پنج کیلوواتی در منازل مددجویان تحت حمایت می‌توانند اقدام کنند، تصریح کرد: راه‌اندازی نمایشگاه دائمی عرضه و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی در استان‌ها از دیگر برنامه‌هاست که برای این اقدام استانداری و سپاه نیز همکاری می‌کنند تا بتوانیم نمایشگاهی با ظرفیت ۱۰۰ غرفه تا دهه فجر امسال در خراسان جنوبی راه‌اندازی کنیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: این طرح بین استان‌های مختلف هم دنبال می‌شود تا گام مهمی در راستای بازار فروش محصولات تولیدی مناطق مختلف باشد.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای به زانو درآوردن ملت ایران افزود: دشمنان تاکنون با روش‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، داخلی، تحریم و فتنه به دنبال شکست جمهوری اسلامی بودند که موفق نشدند و در بُعد نظامی اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران از بازدارندگی به توان شروع‌کننده یک جنگ تمام عیار رسیده گرچه هیچگاه به دنبال تهاجم نظامی به هیچ کشوری نیستیم.

زهرایی با بیان اینکه ضریب نفوذ انقلاب در منطقه با برنامه‌های فرهنگی همچون اربعین حسینی و سلام فرمانده به نمایش گذاشته شده است، اظهار کرد: امروز دشمن جنگ ترکیبی را به راه انداخته و اولین مولفه آن جنگ شناختی است لذا با جنگ شناختی دشمن تلاش دارد حکمرانی بر اذهان مردم را دنبال و از پدیده انقلاب اسلامی تعبیر واژگون را القا کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: دشمن می‌خواهد با تصویرسازی و برجسته‌سازی بر اذهان مردم به‌ویژه جوانان حکمرانی کند گفت: مهمترین قدرت آنها نیز رسانه است که با بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی نقش مهمی در اذهان و هدایت افکار عمومی دارد.

وی با بیان اینکه رسانه دشمن تلاش دارد بزرگنمایی کرده و نمود آن را در جریانات اخیر و اغتشاشات دیدیم، یادآور شد: در همین مدت ۵۰ هزار دروغ از سوی رسانه‌های معاند تولید و در فضای مجازی تکثیر شده است لذا آنها می‌خواهند ما در توهم زندگی کنیم و زیست مجازی داشته باشیم به همین دلیل بخشی از جوانان که فریب خوردند این طور مورد سوء‌استفاده قرار گرفتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha