کد خبر: 4101381
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶

احکام دینی؛ رمز استحکام نظام ایران اسلامی در برابر دشمنان

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: نظام جمهوری اسلامی بر اساس آیات و روایات و احکام دینی و اسلامی پایه گذاری شده است و روز به روز مستحکم تر خواهد شد.

جلسه قرارگاه عفاف و حجاب خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی امروز ۳۰ آبان‌ماه در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در اتفاقاتی که طی دو ماه اخیر رخ داد به بهانه شعار زن زندگی آزادی شاهد ناهنجاری‌هایی در حوزه عفاف و حجاب بودیم.

وی با بیان اینکه بانوان نقش مهمی را در انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند و حدود ۵۰ درصد از جمعیت را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: دشمن قسم خورده است تا با امپراطوری رسانه‌ای خود ضربه‌ای به نظام جمهوری اسلامی وارد کند.

طالبی با بیان اینکه تا زمانی که در نظام جمهوری اسلامی تابع مقررات دینی و اسلامی باشیم قطعا دشمن به دشمنی خود ادامه خواهد داد، افزود: هیچ نگرانی نسبت به شرارت‌های دشمن نداریم.

وی با بیان اینکه در تمام کشورهایی که داعیه تمدن دارند این مسائل حتی بدتر نیز وجود دارد و در فرانسه روز به روز اعتراضات در حال افزایش است، اما اجازه رسانه ای شدن این اخبار را نمی‌دهند، تصریح کرد: مردم و مسئولین شرایط سختی را از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تجربه کرده‌اند و باز هم پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند که این موضوع در تشییع پیکر شهدای بسیجی در مشهد قابل مشاهده بود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی بر اساس آیات و روایات و احکام دینی و اسلامی پایه گذاری شده است و روز به روز مستحکم تر خواهد شد، تصریح کرد: همه دشمنان نظام جمهوری اسلامی دست به دست هم داده‌اند تا از طریق امپراطوری رسانه‌ای به ایران اسلامی ضربه بزنند.

طالبی اظهار کرد: دشمن این خیال واهی و باطل خود نسبت به براندازی جمهوری اسلامی را به گور خواهد برد و با اجرای این شرارت‌ها به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید و انقلاب اسلامی با قدرت و صلابت راه خود را ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه از سه دانشگاه صنعتی، بیرجند و آزاد اسلامی به صورت نامحسوس بازرسی شد، افزود: باید برای بانوان کارمند حریم قائل شده چراکه این حریم در جهت حفظ مقام زن در جایگاه اسلامی است.

طالبی اظهار کرد: دشمن از طریق تهاجم‌ فرهنگی و تولیدات مختلف در فضای مجازی و رسانه‌ها بحث عفاف و حجاب را نشانه گرفته، اما با روشنگری‌هایی که انجام شده قضایا در سطح کشور به نحو خوبی مدیریت شده است.

شبکه‌سازی حجاب در دانشگاه‌ها الزامی است 

حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: اجرای طرح «قرار دخترانه» برای اعزام ۹۰ نفر از دختران خراسان جنوبی به استان کرمان و زیارت مزار سردار دل‌ها از مهم‌ترین طرح‌هاست.

وی تصریح کرد: در حوزه مساجد طرح‌هایی در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب در حال اجرا است که برکات خوبی خواهند داشت و اجرای بحث های تشویقی نیز یکی از راه های توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است و بسیار موثر خواهد بود.

رضایی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها بهترین کار این است تا شبکه سازی کنیم، اظهار کرد: در فضای مجازی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کم کاری شده است.

وی با بیان اینکه با تولیدات جاذب و هنری می‌توانیم قلب ها را متمایل کنیم؛ باید دستگاه‌های فرهنگی بیش از گذشته در این زمینه فعالیت داشته باشند، افزود: در دانشگاه‌ها به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از ظرفیت همه دختران چه محجبه و چه غیر محجبه استفاده شود تا به تبلیغ چهره به چهره بپردازند چرا که دین فطری است و ذاتا هر کسی به دنبال رسیدن به ارزش‌ها است.

رضایی یادآور شد: فعالیت‌ها در زمینه فرهنگ و حجاب باید پیوسته باشد نه مقطعی و همان طور که غذای جسم اگر آلوده باشد به ما آسیب می‌رساند اگر غذای روح هم مسموم باشد ذهن جوانان را تغییر خواهد داد.

بازشناسی هویت خانواده، مشارکت در فعالیت‌های فرابخشی، تسهیل دسترسی مردم به پوشاک عفاف و حجاب، توجه به خلاقیت معنوی، برگزاری نشست‌های منطقه‌ای، نوآوری در طرح‌ها و پیوستگی فعالیت‌ها از جمله مواردی بود که در این جلسه به آن تاکید شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha