کد خبر: 4066619
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:

اجرای طرح‌های دولت نیازمند آگاهی‌بخشی و پشتوانه تبلیغی قوی است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: تبلیغ و آگاهی دادن به مردم در اجرای طرح‌های مختلف دولت بسیار کارساز است و نیازمند پشتوانه تبلیغی قوی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و استاندار خراسان جنوبی به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیلرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی، امروز، پنجم تیرماه در دیدار با استاندار خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: اقدامات سنگینی که دولت سیزدهم داشت ایجاب می‌کرد که از جهت زمینه‌سازی مختلف چه انتصاب، برنامه‌های تبلیغاتی و زیرساخت‌های اقتصادی تکمیل شود و روی بنای اینها این اقدامات انجام شود، اما صداقت و ایمان از روی همه اینها عبور کرد، حتی خودی‌ها بیش و پیش زمینه‌های نیروی انسانی را باید فراهم می‌کردند و نکردند.

وی اظهار کرد: حجت‌الاسلام رئیسی با ایمان و تصمیمی که داشت با جرئت طرح مردمی‌سازی و اجرای عادلانه یارانه‌ها را اجرا کرد که اهل سیاست می‌گویند مثل دولت‌های گذشته می‌توانست این طرح را اجرا نکند و یا به آخر دولت موکول کند، اما با صداقت و توکل به خدا دست به اقدامات گوناگون در زوایای مختلف زد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسائل تبلیغاتی تریبون خاص خودش را دارد و تأثیرگذاری روی افکار عمومی منحصر به تربیون تبلیغاتی اصطلاحی نیست، اضافه کرد: آگاهی دادن به مردم کارساز است و مردم ایران و مردم جهان امروز متوجه شدند که مشکل کار جهان کجاست، لذا ملت‌های کشورهای غربی حکام خود را برنمی‌تابند و متخصصین فن در خود آمریکا و دولتمردان سیاسی این کشور هم بحث تجزیه آمریکا و فروپاشی آن‌را مطرح می‌کنند.

وی گفت: شما مشاهده می‌کنید که یک سرود به عنوان «سلام فرمانده» در مدتی کوتاه از شرق تا غرب و همه جهان را درنوردیده است، اینها علامت این است که ملت‌ها سوپربنزین و آماده اشتعال هستند.

عبادی تأکید کرد: باید تبلیغات صحیح انجام شود یعنی هم محتوا و هم انگیزه در تبلیغات منعکس شود و در این راستا به‌صورت جمعی باید تصمیم‌گیری شود، دولتمردانی که مطلع هستند به‌صورت طبقه‌بندی، دسته‌بندی و با زمان‌شناسی و اولویت‌شناسی اطلاعات را به دست مردم دهند و در این راستا مساجد، سازمان تبلیغات و پایگاه‌های نماز جمعه مطلب مناسب و همسو را در یک فضای آماده منعکس کنند که این نیاز به تصمیم جمعی دارند.

وی ادامه داد: رادیو، تلویزیون، صدا‌وسیما در یک زمان مناسب و رسانه‌های مکتوب در یک صفحه خاص و با یک نظمی مطالب لازم را منتشر کنند و آنچه به نفع منافع ملی است، روزنامه‌ها و رسانه‌ها انجام دهند و مسائل ملی را فدای مسائل شخصی نکنند.

امام‌جمعه بیرجند تصریح کرد: باید اطلاع‌رسانی لازم را در اختیار مردم قرار دهیم؛ مردم ما امروز بسیار شرایط خوبی دارند، اما اطلاع‌رسانی کم یا نامنظم است و یا اولویت و تناسب ندارد و باید مردم را در این جهت کمک کنیم.

عبادی با بیان اینکه مردم ایران به‌خصوص مردم خراسان‌جنوبی در شرایط سخت اقتصادی و کرونایی و محدودیت‌های خاص کم نگذاشته‌اند، گفت: باید یک برنامه اطلاع‌رسانی تعریف شده باشد تا مردم بدانند به کجا مراجعه کنند و مردم به‌خصوص جوانان بین خبر رسمی که از مسئولان می‌شنوند با خبری که از بی بی سی می‌شنوند، فرق بگذارند.

وی افزود: جوان و نوجوانی که می‌بینید با چه کیفیتی در صحنه هستند را نباید تنها بگذاریم و آن را به دشمن بسپاریم؛ برنامه «سلام فرمانده» را در بیرجند دیدید که با چه کیفیتی اجرا شد و خود خواننده این سرود فرمود که از حدود ۲۷۰ اجرایی که داشتم، کیفیت خراسان‌جنوبی منحصربه‌فرد است.

حجت‌الاسلام عبادی ادامه داد: خواننده این سرود همچنین گفت که روز گذشته در مسجد جمکران برنامه داشتیم که به دلیل شرایط خاص مکانی حالت معنوی به ما دست داد و همان حالت معنوی در بیرجند هم به ما دست داد که از کنار این مسائل نباید ساده بگذریم.

وی با تأکید بر اینکه امروز خیلی فرصت طلایی داریم، اضافه کرد: دولت انقلابی و مردمی حجت‌الاسلام رئیسی با مشکلات بر جای مانده زیادی بر روی کار آمد، مشکلات زیادی که از دشمن و افراد نادان به ارث رسیده است؛ اما ایشان معطل هیچ کس نماند و کارش را با اخلاص، شجاعت و ایمان قوی انجام می‌دهد که این امر در میان مردم به‌خصوص جوانان و نوجوان ارزشمند است، منتها این برنامه‌ها یک پشتوانه حساب شده تبلیغ به معنی صحیح می‌خواهد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، افزود: حقوق بشر آمریکایی به این معناست که مانع رشد جوامع بشری شوند و بی‌رحمانه از تمام گزینه‌ها برای از بین بردن انسان‌های خوب و کسانی که ندای آزادی و استقلال سر می‌دهند، استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :