کد خبر: 4066495
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد:

لزوم هوشیاری نیروهای نظارتی برای حفظ سرمایه‌های کشور

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر لزوم بیداری و هوشیاری نیروهای نظارتی برای حفظ سرمایه‌های کشور، گفت: باید با نظارت‌های قوی مانع از این شویم که یک مسئول به‌عنوان سرمایه کشور مسیرش را اشتباه برود. بنابراین، مسئله پیشگیری و نظارت خیلی مهم‌تر از پیگیری‌هاست.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی، امروز، چهارم تیرماه در دیدار رئیس و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اظهار کرد: دادگاه‌هایی ویژه برای برخی از صنف‌های خاص چه به‌دلیل تخصص‌ها و چه به‌دلیل اینکه افکار عمومی نسبت به جایگاه نیروهای مسلح و روحانیون آسیب نبیند، ایجاد شده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: یکی از خصوصیات کار شما با نیروهای مسلح این است که آنها باید در حیطه کار خود قانوندان و قانونپذیر باشند. لذا، کار شما سهل‌تر از مشابه کاری است که در صنوف مختلف دیگر است. شما مخاطبان خود را به‌خوبی می‌توانید از این جهت توجیه کنید.

وی ادامه داد: مسئله پیشگیری و نظارت که از رسالت‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح است بسیار ارزشمند است چون هم به نفع خود نیروهای مسلح و هم به نفع کشور است.

عبادی با بیان اینکه در جامعه و کشور بسیار هزینه می‌شود تا فردی مسئول شود و این سرمایه کشور است، تصریح کرد: اگر نظارت‌ها که ریشه آن دوستی و دلسوزی است بر مدیران قوی باشد مانع از خطای آنان خواهد شد و موجب حفظ فرد و شخصیت او در جایگاهش می‌شود.

امام‌جمعه بیرجند بیان کرد: تساهل و تسامح در نظارت‌ها فرد را تشجیع(دلیر کردن) به خطا می‌کند و همان‌طور که بارها مشاهده کردید آدم خجالت می‌کشد که یک مسئول از کشور فرار می‌کند یا در دادگاه محاکمه می‌شود، این بسیار بد است که به‌خاطر عدم نظارت درست هم سرمایه مردم و هم شخصیت خود آن مدیر ضایع شده است.

وی افزود: باید با نظارت‌های قوی مانع از این شویم که یک مسئول به‌عنوان سرمایه کشور مسیرش را اشتباه برود، بنابراین مسئله پیشگیری و نظارت خیلی از پیگیری‌ها مهم‌تر است؛ همانطور که بهداشت از درمان بهتر است چون هم خود آن مدیر و هم سرمایه جامعه حفظ می‌شود. امیدوارم همه مسئولانی که جنبه نظارتی دارند این بیداری و هوشیاری را برای حفظ سرمایه‌های کشور داشته باشند.

پیشگیری از وقوع جرم؛ رسالت سازمان قضایی نیروهای مسلح

محمدحسین محمدپور، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی نیز در ابتدای این جلسه اظهار کرد: در اکثر کشورهای دنیا در سیستم‌ها، دادگاه‌ و مراجع تخصصی وجود دارد که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز سازمان قضایی نیروهای مسلح یکی از مراجع تخصصی است.

وی گفت: رسالت سازمان قضایی نیروهای مسلح در زمینه آموزش و پیشگیری از وقوع جرم است و در این راستا با نیازسنجی آموزشی در سطوح و تخصص‌های مختلف دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود؛ یکی دیگر از رسالت‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح نظارت بر زندان‌ها و یگان‌ها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :