کد خبر: 4225818
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰

افتتاح ۷ مرکز مشاوره در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: در راستای عملیاتی‌شدن تفاهم‌نامه با کتابخانه‌های عمومی کشور در قدم اول هفت مرکز تخصصی ارائه خدمات مشاوره در کتابخانه‌های عمومی مستقر شدند.

محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی، محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی، امروز، 19 تیرماه در جریان مراسم افتتاحیه مراکز مشاوره در کتابخانه‌های این استان که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌جنوبی و جمع دیگری از مسئولان این دو نهاد برگزار شد، گفت: این مراکز در کتابخانه‌های استاد سعیدی و ولایت شهر بیرجند و در کتابخانه‌های شهرستان‌های درمیان، خوسف، قاین، فردوس و طبس راه‌اندازی شد.
 
وی افزود: خدمات ارائه شده در این مراکز مشاوره شامل مشاوره تحصیلی، مشاوره پیش و پس از ازدواج، حل تعارضات و اختلافات زناشویی، برگزاری مشاوره‌های گروهی، برگزاری کارگاه‌های آموزش‌های پیشگیرانه و انجام آزمون‌های روان‌سنجی و سایر خدمات در حوزه روانشناسی و مشاوره است.
 
مدیر‌کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی ادامه داد: ظرفیت خوبی در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان وجود دارد که می‌تواند برای دسترسی مردم در حوزه فرهنگی و اجتماعی استفاده شود، بنابراین با انعقاد این تفاهم‌نامه در گام‌های بعدی ارائه خدمات مشاوره در سایر کتابخانه‌ها به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار عملیاتی خواهد شد.
 
عرب با بیان اینکه خدمات کلینیک‌های راه زندگی(رز) در کتابخانه‌ها برای مددجویان تحت حمایت رایگان است، تصریح کرد: افزون بر مددجویان کمیته امداد، شرکت کارکنان کتابخانه و اعضا در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی به‌صورت رایگان مهیا شده است.
 
به گفته وی در خصوص خدمات مشاوره فردی به کارکنان نهاد ۴۰ درصد و برای اعضای کتابخانه ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که امیدواریم با راه‌اندازی مراکز مشاوره در کتابخانه‌های عمومی شاهد کاهش هزینه مشاوره و استفاده مردمی از ظرفیت کتابخانه‌ها باشیم.
انتهای پیام
captcha