کد خبر: 4225813
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰

اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی

‌مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در بقاع متبرکه این استان گفت: برنامه‌های عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی‌ در ۵۵ بقعه متبرکه استان با حضور هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود.

موقوفه با نیت محرم در خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برنامه‌های دهه اول محرم  از ۱۷ تیرماه شروع شده و تا ۲۸ تیرماه ادامه دارد، گفت: ویژه‌برنامه شیرخوارگان حسینی‌ همزمان با روز جمعه، ۲۲ تیرماه جاری مصادف با پنجم محرم‌الحرام در ۲۲ بقعه متبرکه با حضور بانوان و نوزادان شیرخوار و تمام عاشقان حسینی برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی‌ و شام غریبان در ۵۵ بقعه متبرکه استان با حضور هیئت‌های مذهبی افزود: برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری، اجرای مراسم لبیک یاحسین، اهتزاز پرچم عزای سید‌وسالار شهیدان حضرت اباعبدالل‌ الحسین(ع) در ۱۵ بقعه متبرکه از جمله برنامه‌های طرح بصیرت عاشورایی در این استان است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اطعام عزاداران از محل موقوفات منطبق و کمک‌های مردمی در ۲۵ بقعه انجام خواهد شد، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال از محل موقوفات برای برگزاری اقامه عزای سید‌الشهدا(ع) هزینه شود. اطعام عزاداران از محل موقوفات و کمک‌های مردمی در ۲۵ بقعه انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه سه هزار و ۸۶۴ موقوفه با نیت محرم در استان خراسان‌جنوبی ثبت شده است که بیشترین آن متعلق به شهرستان بیرجند است، گفت: از این تعداد ۴۸۷ مورد از موقوفات مربوط به محرم در استان با نیت روضه‌خوانی و سه هزار و ۲۵۲ مورد با نیت اطعام عزاداران وقف شده است.
 
بخشی‌پور با بیان اینکه مراسم شب شهادت امام سجاد(ع)، ۲۷ تیرماه در ۱۸ بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: تقویت باورهای دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی، اجرای ویژه‌برنامه‌های مذهبی ماه محرم و اجرای صحیح نیات واقفان با موضوع عزاداری امام حسین(ع) و تطبیق آن با نیازهای روز جامعه از جمله اهداف طرح بصیرت عاشورایی است.
انتهای پیام
captcha