کد خبر: 4224142
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹
مدیرکل میراث‌ فرهنگی خراسان‌جنوبی:

رونق صنایع دستی در گرو افزایش استاندارد و کیفیت تولید است

هادی شاهوردی گفت: رونق صنایع دستی خراسان‌جنوبی به پیشبرد همزمان دو عامل نیاز دارد که یک مورد افزایش سطح استاندارد و دیگری بهبود کیفیت صنایع دستی است.

هادی شاهوردی، مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی، هادی شاهوردی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی، امروز، 10 تیرماه در سخنانی گفت: رونق صنایع دستی خراسان‌جنوبی به پیشبرد همزمان دو عامل نیاز دارد که یک مورد افزایش سطح استاندارد و دیگری بهبود کیفیت صنایع دستی است.
 
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از سوی دیگر صنعتگر باید با مقوله صادرات آشنا شده و مهم‌تر از آن با افرادی که در زمینه صادرات صنایع دستی فعالیت دارند، مرتبط شود. اگر صنعتگر بدون آشنایی با مقوله صادرات وارد این عرصه شود شاید نتیجه مطلوب را به دست نیاورد، بنابراین بهتر است با افراد آگاه در این زمینه مرتبط شود.
 
وی تأکید کرد: یکی از اتفاقات خوب دولت سیزدهم برای صادرات صنایع دستی این بود که برگشت ارز حاصل از صادرات صنایع دستی برداشته شد و مانند دیگر کالاها نخواهد بود و این موضوع نقش مهمی در صادرات صنایع دستی دارد.
 
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی با اشاره به رویداد کوآپ تجارت ادامه داد: در این برنامه، آموزش‌هایی در زمینه بازارچه‌های صادراتی، بازارهای هدف و بازارهای متقاضی صنایع دستی استان ارائه می‌شود. به‌عنوان مثال هند با وجود اینکه یکی از صادرکنندگان صنایع دستی محسوب می‌شود متقاضی صنایع دستی استان است.
 
وی بیان کرد: این رویداد که با هدف شناساندن ظرفیت‌های استان در حوزه‌های صنایع دستی، صنعت و معدن، فناوری، هوش مصنوعی و سلامت، کشاورزی و صنایع دستی برگزار می‌شود، فواید زیادی خواهد داشت.
انتهای پیام
captcha