کد خبر: 4221172
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷

حضور ۲۵۰۰ ناظر امین در شعب اخذ رأی خراسان‌جنوبی

رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان‌جنوبی گفت: کار نظارت بر انتخابات این استان با حضور دو هزار و ۵۰۰ ناظر امین در شعب اخذ رأی پیگیری می‌شود.

حجت الاسلام مهدی یعقوبی،رییس هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی، رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان‌جنوبی، ۲۳ خردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نظارت همه امور در انتخابات بر عهده شورای نگهبان است، گفت: کار ما بر مدار قانون است و در خراسان‌جنوبی به یک شبکه نظارت مردمی داریم.
 
وی افزود: این شبکه نظارت مردمی چهار هزار و ۲۰۰ ناظر هستند که از این تعداد ۹۰۰ نفر خانم و سه هزار و ۳۰۰ نفر از آقایان هستند.
 
یعقوبی با اشاره به اینکه دو هزار و ۵۰۰ ناظر امین و آموزش‌دیده در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خراسان‌جنوبی فعالیت خواهند داشت، اظهار کرد: تعداد ناظران هر شعبه بسته به شلوغی، شهری یا روستایی و یا ثابت و سیار از بین دو تا پنج نفر متفاوت است.
 
رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهروندان تنها با شناسنامه یا کارت ملی می‌توانند رأی دهند، گفت: برای رأی دادن شناسنامه رأی‌دهندگان باید جدید و دارای کد ملی ثبت شده در شناسنامه باشد در غیر این صورت باید حتماً کارت ملی خود را همراه داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه با همکاری اداره‌کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی تا روز انتخابات دفاتر ثبت احوال در استان در دو شیفت صبح و بعد از ظهر فعال خواهد بود، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و شناسنامه قدیمی و یا غیرقابل خود را تعویض کنند.
 
رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات خراسان‌جنوبی یادآور شد: تأکید جدی به همکاران داریم که کار را بر اصل بی‌طرفی و قانون‌مداری پیش ببرند.
انتهای پیام
captcha