کد خبر: 4221124
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۴

گوهرتراشی؛ هنری در مسیر کارآفرینی

یک هنرمند گوهرتراش با بیان اینکه از نظر من مهم‌ترین عامل موفقیت در دنیای امروز داشتن پشتکار و تلاش مستمر برای رسیدن به هدف است، گفت: در حوزه کارآفرینی شرایط سختی وجود دارد و یکی از بزرگ‌ترین درس‌هایی که در این مسیر آموختم قوی و محکم بودن است.

هنر گوهرتراشینجیبه آرامجو، هنرمند گوهرتراش و کارآفرین در خراسان‌‌جنوبی در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گوهرتراشی یک هنر ماندگار و اصیل است و از دل سنگ‌هایی که به ظاهر ارزشی ندارند، گنجی زیبا و ستودنی استخراج می‌شود، گفت: حدود یک سال است که در این مقطع و حرفه فعالیت می‌کنم. 

وی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کند با اشاره به گرانی وسایل و مواد اولیه افزود: امروزه به‌دلیل نوسانات اقتصادی بازار کار چندان خوب نیست اما با این وجود در حیطه تخصصی کارمان مشتریان مربوطه را داریم.

آرامجو با اشاره به کسب تجربه‌های گرانب‌ها در مسیر پرچالش کارآفرینی گفت: در حوزه کارآفرینی شرایط سختی وجود دارد و یکی از بزرگ‌ترین درس‌هایی که در این مسیر آموختم قوی و محکم بودن است و داشتن صبر از توصیه‌های من به کارآفرینان نوپاست تا به نتیجه دلخواهی که مدنظرشان است برسند. از نظر من مهم‌ترین عامل موفقیت در دنیای امروز داشتن پشتکار و تلاش مستمر برای رسیدن به هدف است؛ رسیدن به حد اعلای مهارت در هر حرفه‌ای موجب می‌شود تا به موفقیت چشمگیری برسیم.

این بانوی کارآفرین با بیان اینکه دوست دارم در این حرفه و هنر زیبا پیشرفت خوبی داشته باشم و بتوانم آن‌را به هنرجویان بیشتری آموزش دهم تا بتوانند از این راه کسب‌ درآمد کنند، ادامه داد: یکی از اصول مهم فعالیت در این حرفه شناخت انواع سنگ‌ها و توجه به مرغوبیت اثری است که می‌خواهیم ارائه دهیم. همیشه سعی کردم برای خلق یک اثر فاخر که رضایت مشتریان را هم جلب کند از نگین‌های بسیار خوش‌نقش و زیبا استفاده کنم.

وی با اشاره به چگونگی پرورش ایده‌ و طرح‌های جدید در کسب‌‌وکار خود اظهار کرد: هرگاه طرح یا مدلی که به ذهنم می‌آید بلافاصله آن‌را طراحی و سپس روی سنگ مورد‌نظر پیاده می‌کنم. گاهی اوقات با استفاده از ترکیب یکسری شابلون و طرح‌های آماده، مدل و طرح جدید را پیاده می‌کنم. برای شروع کارم از اسامی مذهبی بهره می‌گیرم که این خود باعث می‌شود به آرامشی خاص برسم.

این هنرمند گفت: با تراش سنگ‌ها یک اثر هنری زیبا خلق می‌شود که من از این زیبایی بسیار لذت می‌برم و موجب می‌شود بدون خستگی به کارم ادامه دهم. با توجه به اینکه بخشی از زمان من به این فعالیت اختصاص دارد همیشه سعی کردم تعادل میان کار و زندگی شخصی‌ام حفظ شود و اولویتم خانواده و فرزندانم باشد.

انتهای پیام
captcha