کد خبر: 4213560
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳

نیت خیر به نام مادر؛ ره‌توشه مسافری ابدی

طی مراسمی هزینه برگزاری مراسم سالگرد مرحومه سامانی، از سوی فرزندش برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند اهدا شد.

نیت خیر به نام مادر؛ ره‌توشه مسافری ابدیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل‌ زندان‌های استان خراسان‌جنوبی، نامش مادر است و با رخت بر بستنش از این دنیا مانند همه مادران حسی از فداکاری را در وجود فرزندش به ودیعه گذاشته، اما مرحومه سامانی اصل دیگری را نیز به فرزندش آموخته و آن حس نوعدوستی است. اکنون این مادر از دنیا رفته و پیش از برگزاری مراسم سالگرد درگذشتش نام و یادش زمینه‌ساز کمک به خانواده زندانیان نیازمند می‌شود.

محققی‌نیا، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان بیرجند گفت: فرزند مرحومه سامانی پس برگزاری سالگرد فوت مرحومه مراجعه‌ای به انجمن داشته و دوست داشتند در صورت امکان کمک به خانواده زندانیان نیازمند در راستای فرهنگ وقف و ترویج کار خیر تلاش کنند.

وی افزود: فرزند مرحومه که شاغل در زندان مرکزی بیرجند است امروز با حضور در انجمن حمایت هزینه مراسم سالگرد مادر مرحومه خود را به حساب انجمن واریز کرد.

الوندی، رئیس اداره مرکز خدمات اجتماعی بعد از خروج زندان‌های استان خراسان‌جنوبی گفت: این بانوی بزرگ حتماً در زمان حیات به‌گونه‌ای زندگی کرده که اکنون پس از رخت بربستن از این جهان مایه خیر در زندگی خانواده زندانیان نیازمند شده است و زنجیره این خیر ادامه می‌یابد. عاقبت همه ما مرگ است؛ برگ برنده در دست فردی است که در زمان حیات و پس از مرگ سنت‌های خوبی را از خود برجای بگذارد؛ از طرفی خداوند متعال توفیق ادای این کار خیر را به بازماندگان عطا کرده است.

وی با اشاره به مصیبت‌هایی که بر خانواده یک زندانی حادث می‌شود، اظهار کرد: توفیق پایه‌گذاری این سنت نیکو به این خانواده داده شد و بدانید هرکسی که از این سنت پیروی کند یقیناً این خانواده نیز از این ثواب بی‌بهره نخواهند بود؛ درست مانند زمانی که کسی مسجدی می‌سازد و هر کسی که در این مسجد نماز بخواند خیرش به سازنده مسجد خواهد رسید.

علیرضا شایگان، فرزند مرحومه سامانی نیز گفت: پس از فوت مادر با نشستی که با مدیرعامل انجمن حمایت داشتیم به این نتیجه رسیدیم که قطعاً اگر در امر کمک به خانواده زندانیان نیازمند فرهنگ‌سازی شود در کاهش انحرافات اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه از نزدیک مشکلات و آسیب‌های خانواده زندانیان را مشاهده کردم تصمیم گرفتم از خانواده زندانیان نیازمند حمایت کنم.

انتهای پیام
captcha