کد خبر: 4120396
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
به‌مناسبت دهه فجر

کانون طلاب جمعیت هلال احمر در قهستان افتتاح شد

کانون طلاب حوزه علمیه جمعیت هلال احمر به‌مناسبت ایام‌الله دهه فجر در قهستان شهرستان درمیان افتتاح شد.

افتتاح کانون طلاب جمعیت هلال احمر در خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمدعلی کاوسی، سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی، 18 بهمن‌ماه در مراسم افتتاحیه کانون طلاب حوزه علمیه قهستان اظهار کرد: همکاری روحانیت و جمعیت هلال احمر می‌تواند ثمرات بسیار خوبی برای کشور داشته باشد؛ کانون‌های مختلف هلال احمر هر چه سطح دینی و علمی بالاتری داشته باشند، کارایی و ارزش بیشتری خواهند داشت. در استان حادثه‌خیز خراسان‌جنوبی مردم خودایمنی و آموزش‌های امدادی را باید جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز به‌دنبال تأسیس کانون طلاب هستیم برای این است که طلاب صاحب سخن هستند، گفت: کانون طلاب نقش مهمی در پرورش شخصیت دانش‌آموزان و جوانان ايفا می‌كند‌.

حجت الاسلام محمدعلی درویشی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: هلال احمر گسترده‌ترین نهاد مردمی است که بر پایه مشارکت عمومی و داوطلبانه مردم بنا شده و فعاليت‌های آن نيز بسيار ارزشمند است.

وی بیان کرد: همه اقشار جامعه از کودک تا سالمند در قالب کانون‌های مختلف از جمله کانون غنچه هلال، کانون دانش‌آموزی، کانون عشایری و روستایی، کانون‌ دانشجویی و کانون طلاب در جمعیت هلال احمر مشارکت دارند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دولتی نیست بلکه کمک کار دولت در حوادث و بلایا است، افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین مدیر حوزه علمیه قم، حوزه نمایندگی ولی فقیه و جمعیت هلال احمر، کانون طلاب باید تشکیل شود.

وی با بیان اینکه این کانون‌ها با هدف خدمت به جامعه و استفاده از ظرفیت علمی طلاب با توجه به اهداف جمعیت هلال احمر تشکیل می‌شود، گفت: یک طلبه وقتی آموزش کمک‌های اولیه را فرا می‌گیرد صرفا برای مقابله با یک حادثه نیست بلکه در تمام لحظه‌های زندگی مجهز به علم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha