کد خبر: 4119289
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷

واگذاری ۳۰۰ فقره از اسناد املاک غصب شده به مردم خراسان‌جنوبی

همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، تعداد ۳۰۰ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی طی مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران استان به مردم خراسان جنوبی واگذار شد.

واگذاری ۳۰۰ فقره از اسناد املاک غصب شده به مردم خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی،  سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، امروز ۱۳ بهمن‌ماه در مراسم واگذاری یکصد و سی و پنج هزارمین سند از اراضی غصب شده توسط حکومت پهلوی به مردم که به صورت ویدئو کنفرانسی همزمان در ۵ استان برگزار شد، گفت: اسدالله علم چون اهل دربار پهلوی بود، بیشتر زمین‌های خراسان‌جنوبی را به نام خود ثبت کرده است.

وی با بیان اینکه مثال انقلاب عملی مانند نماز است که باید اقامه شود، افزود: انقلاب باید در اخلاق، رفتار و کارمان متجلی باشد که در همین راستا یکی از تجلیات انقلاب امام(ره) همین واگذاری زمین‌های غصب شده توسط پهلوی به صاحبان اصلی اش یعنی مردم است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه امروز صد و سی و پنج هزارمین سند را به مردم واگذار کردیم، گفت: علاوه بر اینها بخش زیادی از املاک را برای مسکن مهر، بهداشت و مدرسه سازی و غیره رایگان دادیم.

فتاح با اشاره به اینکه پهلوی املاک مردم را به زور غصب کرده و نوشته که خریداری شده است، تصریح کرد: برخی از استان ها مثل گلستان تقریباً یک استان را رژیم پهلوی به نام خودشان ثبت کردند.

وی با بیان اینکه کل خراسان جنوبی را به نام اسدالله علم ثبت کردند، گفت: هر جای خراسان جنوبی که می رویم به اسم علم ثبت است، این تنها مربوط به املاک نبوده بلکه کاخ ها و ثروت های متعدد دیگری هم بوده که به نام خودشان ثبت کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه یک نمایشگاه خودرو راه انداختیم که مردم ببینند پهلوی چطور زندگی می کرده، افزود: بیش از ۲۰۰ خودرو از کاخ‌های آنها آوردیم  و تعدادی را در این نمایشگاه گذاشته‌ایم، برخی از این خودروها در دنیا فقط یک دستگاه است که چند شرکت خودرو سازی جمع شدند و این را ساختند، مگر یک نفر چند خودروی لوکس می تواند داشته باشد؟ خوردو مطلا را رضاخان آورده که تمامش از طلاست.

فتاح در مورد زیورآلات به جامانده از پهلوی نیز گفت: اینها عاج فیل خریده و آوردند، آنقدر اینها زیاد است که اگر ۱۰ نمایشگاه بزنیم تمام نمی شود، گرانترین تابلوهای نقاشی دنیا را خریده و آوردند.

وی افزود: یک شمشیر را در موزه تهران به نمایش گذاشتیم که روی آن چهارصد عدد الماس  است و نمی توان آن را قیمت گذاشت، علاوه بر اینها تعداد فراوانی تفنگ و اسلحه‌ای که در دنیا یک  دانه است، آوردند.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه حداقل صد میلیارد دلار نقدینگی اینها از کشور غارت کردند و بردند، گفت: اینها چند صد فرش نفیس که برخی هاشان قیمت ندارند، را جمع آورده بودند که اینها همه ارث شده است.

فتاح بیان کرد: بنده به مردم و مسئولان اطمینان می دهم که در نظام اسلامی از این اموال هیچ استفاده‌ای نشده و اینها تاکنون در خزانه نگهداری شدند و برخی هاشان را در موزه و نمایشگاه‌ها در معرض دید مردم گذاشته‌ایم.

وی با بیان اینکه همین ها که این همه از املاک و اموال مردم را غارت کردند، امروز بدنبال تطهیر کارهای خود هستند، گفت: این اقدامات با هفت دریا هم تطهیر شدنی نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بسیار بر مسئله دادن املاک غصب شده توسط پهلوی به مردم تأکید دارند، افزود: طی چهل و سه سال گذشته که املاک دست مردم بوده از اینها هیچ اجاره ای گرفته نشده و تعرضی هم صورت نگرفته است.

فتاح افزود: چون گاهاً در برخی جاها، رژیم  پهلوی یک شهر و یا بخش را به نام خودش ثبت کرده،  که بازگرداندن اینها به مردم زمان بر شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۵ هزار سند مالکیت به نام مردم ثبت شده، افزود: با افتخار اعلام می‌کنیم که سال آینده می توانیم این بخش واگذاری زمین‌های غصب شده توسط پهلوی به مردم را به نتیجه نهایی و کامل برسانیم.

ارتباط مردم با ولایت نباید فراموش شود 

ناصر ناصری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌جنوبی نیز گفت: دهه فجر مظهر شکوه و عظمت ملت ایران و یادآور دلاوری‌ها و از خودگذشتگی های همه ملت و رهبری امام راحل است.

وی خاطرنشان کرد: امسال باید دهه مبارک فجر را بیشتر گرامی بداریم و جشن بگیریم، چراکه استکبار جهانی می خواهد این جشن‌ها و دهه‌ها را از ما بگیرد تا از این طریق مردم از امام و رهبری و شهدا فاصله بگیرند.

ناصری با بیان اینکه باید دستاوردهای انقلاب برای جوانان تبیین شود تا این ارتباط مردم با ولایت و شهدا هیچ گاه فراموش نشود، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن دریافت که این انقلاب، رهبری و ملت به سمتی خواهد رفت که برای همه کشورهای آزادیخواه الگو شود لذا توطئه ها و مشکلات و دشمنی ها را آغاز کرد.

معاون استاندار اظهار کرد: ترور مردم، شخصیت ها و دانشمندان همچون شهید مطهری و شهید مفتح، شهید باهنر، شهید رجایی، شهید بهشتی و دیگر افراد از برنامه های دشمن برای متوقف کردن کشور بود و تلاش کردند و هر روز یک اتفاقی برای کند شدن حرکت قطار انقلاب رقم بزنند.

ناصری با بیان اینکه نفوذ افراد خودفروخته همچون بنی صدر از دیگر برنامه‌های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب بود، گفت: دشمن همان ابتدای انقلاب، جنگ تمام عیار را علیه کشور ایران آغاز کرد و این در شرایطی بود که هنوز ایران آنچنان نیرو و حتی سلاح سبک نداشت و بسیج و سپاه هم تازه شکل گرفته بودند.

معاون استاندار افزود: دشمن در اوج جنگ با نامردی تمام، از سلاح شیمیایی استفاده کرد و علاوه بر این به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران نیز موشک زدند و به فرمانده آن جایزه دادند.

ناصری با بیان اینکه بهترین جوانان ایران خون خود را دادند تا این انقلاب پایدار بماند، گفت: هر چه از عمر انقلاب گذشته پایه های انقلاب محکم تر شد و و این اقتدار دسیسه های دشمن را هم خنثی کرد.

به گفته وی؛ دشمن بعد از اینکه از جنگ سرافکنده بیرون آمد، به سراغ فتنه های مختلف از جمله فتنه 88 رفت و اخیراً هم که بینی شان در همه فتنه ها به خاک خورد، به سراغ جنگ رسانه و سنگین ترین تهاجمات علیه فکر و ذهن جوانان و مردم رفت.

ناصری با ذکر این نکته که افرادی به مراتب خبیث تر از دشمن در داخل شعار او را تکرار کردند و می‌کنند که باید اینها را تحمل کرد، اظهار امیدواری کرد: انقلاب و کشور همچون گذشته به این راه ادامه دهد و به آرمان‌های خود نزدیک تر شویم.

معاون استاندار یادآور شد: کشور دستاوردهای مختلفی دارد که باید برای مردم بیان شود، در حوزه استقلال، کشور در زمان رضا پهلوی بدون حتی یک دقیقه مقاومت بحرین را واگذار کرد اما دیدیم که بعد انقلاب،  جمهوری اسلامی ایران با مقاومت جانانه خود حتی یک وجب خاک هم به دشمن نداد.

ناصری با بیان اینکه روح معنوی و مذهبی در سرلوحه کار کشور است، گفت: انقلاب اتکای به خدا و مردم و تأسی از دین و اسلام و قرآن دارد و مردم و نظام همواره مطیع ولایت بوده و خواهند بود، لذا توطئه های دشمن هم به جایی نخواهد رسید.

وی با تأکید بر اینکه دشمن فکر می‌کرد پس از رحلت امام شاکله انقلاب به هم می‌ریزد اما خلف صالح ایشان بیش از سه دهه است که به شایستگی تمام دارند انقلاب را پیش می برند، سازش با استکبار را امنیت سوز خواند و گفت: مقاومت امنیت ساز است و چنانچه سازش اتفاق بیفتد باید نوچه و تابع و مستعمره باشیم.

به گفته وی؛ یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، واگذاری اسناد و املاک و خانه‌هایی که خاندان پهلوی غصب کردند به مالکین است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha