کد خبر: 4105573
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵

امنیت اقتصادی؛ ضلع سوم قدرتمندی ایران

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: ایران باید در سه ضلع نظامی، امنیتی و اقتصادی قدرتمند شود که هم اکنون در دو ضلع نظامی و امنیتی محقق شده و در ضلع سوم نیز در حال اتفاق افتادن است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عماربه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار، امروز ۱۷ آذرماه در اولین یادواره شهدای منطقه باقران بیرجند اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باید مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم کند و این موضوع شدنی است که سه راهکار دارد و اینکه از نظر نظامی، امنیتی و اقتصادی قدرتمند باشیم و امروز به برکت پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی ایران به صادرکننده پهپاد تبدیل شده‌ایم.

وی با بیان اینکه همه فتنه‌ها و اهداف دشمنان برای این است که ضلع سوم محقق نشود، افزود: به دلیل برخی کاهلی‌ها چه ارادی چه غیرارادی، اجباری یا اختیاری به سمتی رفته بودیم که واردات گندم داشتیم، اما دولت سیزدهم اراده کرده که غذای خود را به‌صورت کامل در داخل کشور تامین کنیم.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: تولید گندم کشور در یک سال اخیر ۶۸ درصد افزایش داشته و یعنی امنیت اقتصادی که دولت سیزدهم در دستور کار قرار داده است.

طائب با بیان اینکه جهاد تبیین در این زمینه امری مهم و حیاتی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا توسط جوانان و نوجوانان یکی از ابعاد مهم جهاد تبیین است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار با اشاره به مقام شهید و شهادت در اسلام و جایگاه آن، افزود: باید یاد و خاطره شهیدان همواره در جامعه و بین مردم و جوانان زنده نگه داشته شود و یکی از راه‌های آن برگزاری یادواره‌هاست.

وی اظهار کرد: شهادت حادثه نیست و به گفته شهید سلیمانی انسان تا شهید نباشد، شهید نمی‌شود لذا شهدا راه خودشان را انتخاب کرده‌اند و در قرآن کریم هم خداوند می‌فرماید شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

طائب خاطرنشان کرد: براساس تفسیر قرآن کریم کسی که در راه خداوند کشته می‌شود، نزد پروردگارش هست، روزی می‌خورد و اثرگذاری آن همیشگی و دائمی است؛ هر کسی از دنیا می‌رود پرونده‌اش بسته می‌شود اما پرونده طیبه شهدا باز است، دشمنان گمان کرده‌اند شهدا را از ما گرفته اما آنها همیشه زنده‌اند و در مقابله با دشمنان اثرگذار هستند.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار بیان کرد: تهاجماتی که دشمنان در هشت سال دفاع مقدس و سایر برهه‌های زمانی علیه ما شروع کرده‌اند با عدد قلیل خود توانستیم زمین‌گیر کنیم که این از برکات خون شهداست.

وی گفت: ایران باید در سه ضلع نظامی، امنیتی و اقتصادی قدرتمند شود که در دو ضلع نظامی و امنیتی محقق شده و در ضلع سوم هم در حال اتفاق افتادن است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha