کد خبر: 4103721
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶

نامگذاری ساختمان‌های اداری خراسان‌جنوبی به نام شهدای شاخص

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: به پیشنهاد این اداره کل و بنیاد شهید استان ساختمان‌های اداری خراسان‌جنوبی به نام شهدای شاخص استانی نامگذاری می‌شود.

دیدار مسئولان خراسان‌جنوبی با خانواده جانبازبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی امروز ۹ آذرماه در دیدار با جانباز ۷۰ درصد عبدالحسین مهدوی نیا با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را در معرض آزمایش قرار می‌دهد، گفت: جانبازان و شهدا و ایثارگران با جانفشانی و رشادت‌های خود در ۸ سال دفاع مقدس با خدا معامله کردند.

وی با اشاره به اینکه خدمتگزاری به جامعه ایثارگران را وظیفه خود می‌دانیم، افزود: صبر جانبازان و خانواده‌های آنان برای ما یک درس بزرگ است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: به پیشنهاد این اداره کل و بنیاد شهید استان ساختمان‌های اداری خراسان‌جنوبی به نام شهدای شاخص استانی نامگذاری می‌شود.

ابوالفضل نوفرستی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان‌جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: فرهنگ تکریم خانواده‌های ایثارگران و جانبازان هنوز آنطور که باید در جامعه نهادینه نشده است.

وی با بیان اینکه برخی از افتخارات نداشته خود فیلم می‌سازند، بیان کرد: در خراسان جنوبی اسطوره‌ها و بزرگانی داشته‌ایم که هنوز گمنام هستند.

نوفرستی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم اسطوره‌ها را به جامعه معرفی کنیم، تصریح کرد: این مهم در کلیت پیشرفت استان نیز تأثیرگذار است؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی برای معرفی شهدای شاخص استان تولید فیلم‌های سینمایی را آغاز کرده است.

به گفته وی در مرحله اول این پروژه فیلم سینمایی شهید آهنی را در دستور کار قرار داده‌ایم و ۷۷ سردار شهید در استان داریم که در معرفی بسیاری از این شهدا کوتاهی شده است.

عبدالحسین مهدوی‌نیا جانباز ۷۰ درصد بیرجندی سوم شهریور ۱۳۶۳ در منطقه کردستان بر اثر ترکش از ناحیه هر دو چشم به درجه جانبازی نائل شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha