کد خبر: 4103719
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲

حضرت زینب(س)؛ الگوی جهاد تبیین

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از حضرت زینب(س)، می‌توان به عنوان قهرمان جهاد تبیین نام برد.

جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی،به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، امروز ۹ آذرماه در مراسم تجلیل از همسران جانبازان بالای ۷۰ درصد استان، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، از رسالت‌ها و تکالیف سنگین عقیله بنی هاشم گفت. 

وی با بیان اینکه مراقبت از بیمار مصلحتی کربلا برای جلوگیری از انقطاع موضوع امامت و هدایت کاروان مصیبت زده اسرا در طی مسیر و حراست زنان و کودکان از تهدیدهای دشمن از وظایف خطیر حضرت زینب(س) بود، تصریح کرد: هر جایی که ضرورت ایجاب می‌کرد، حضرت زینب(س ) به منبر می‌رفت و مراقب بود واقعه کربلا و قیام آقا اباعبدالله(ع) تفسیر غلط نشود، دشمن آن را به انحراف نکشد و لایه های مردمی از این حادثه برداشت نادرست نداشته باشند؛ از این اقدام حضرت زینب(س) امروز به عنوان جنگ تفسیرها و تحلیل‌ها نام می‌بریم. 

استاندار با بیان اینکه حضرت زینب(س) با خطبه‌های خود جریان را تحلیل می‌کرد تا شبهه‌ای ایجاد نشود و انحرافی صورت نگیرد، گفت: امروز یکی از وظایف همه ما به ویژه جامعه ایثارگری و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران این است که از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی مراقبت کنیم. 

قناعت مواظبت از جانبازان قطع عضو، ضایعه نخاعی، اعصاب و روان و شیمیایی را بسیار سخت برشمرد و اظهار کرد: از مسئولیت‌های سنگین همسران شهدا و جانبازان این است که همچنان که یک جانباز، سختی‌ها را به جان خرید و تسلیم نشد، در برابر زخم زبان‌ها و کنایه‌ها اراده‌ای پولادین و ایمانی قوی داشته باشند و خسته نشوند. 

وی یادآور شد: نهایت خواسته آمریکا، انگلیس و برخی افراد استحاله شده و سیاسیون این است که شما در این مبارزه خسته شوید؛ از آن جایی که جمهوری اسلامی ایران، تنها کشور شیعی جهان است، لذا به مراتب با دشمنی‌های بیشتری روبرو است. 

استاندار با تأکید بر اینکه ایران، کشوری رو به پیشرفت است، گفت: این تحریم‌های فلج کننده بر هر کشوری که تحمیل می‌شد، از پا درآمده بود اما اعتقاد مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ولی فقیه، تمام اهداف دشمن را با شکست مواجه کرده است. 

قناعت با بیان اینکه ما منکر وجود مشکلات نیستیم اما بر این باوریم که مشکلات کشورهای اروپایی به مراتب از ما بیشتر است، خاطرنشان کرد: اگر ما به بن بست رسیده‌ایم و رو به اضمحلال هستیم،  چرا تا این اندازه مورد توجه دشمنان قرار داریم؟ 

وی با اشاره به اینکه دشمن از جنگ نظامی سخت‌افزاری ناامید شده و با امپراطوری رسانه‌ای وارد میدان مبارزه شده، تصریح کرد: باید حواس مان به این باشد که چرا دشمن در دانشگاه‌ها و در بین اساتید دانشگاهی و برخی خواص به دنبال یارگیری است و ما باید تعداد رویش‌ها و آمار افراد انقلابی را زیاد کنیم تا در محضر شهدا روسفید باشیم. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha