کد خبر: 4103141
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷

تحرک مطلوب در حوزه‌های اقتصادی با افزایش پرداخت تسهیلات

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پیش بینی می‌کنیم تحرک خوبی در حوزه‌های اقتصادی رخ دهد و ارزش افزوده استان در سال ۱۴۰۱ رشد قابل توجهی داشته باشد.

مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی، مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی، امروز ۷ آذرماه گفت: بر اساس اعلام بانک‌ها تا کنون ۸۳۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل قانون بودجه ۱۴۰۰ برای حمایت از تولید، کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از مجموع ۲۸۸۹ طرح مصوب شده در کارگروه استانی بند الف تبصره ۱۸ تا کنون یک هزار و ۲۹۵ طرح تسهیلات را دریافت کرده اند.

ذاکریان ادامه داد: از مجموع ۸۸۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی نیز تا کنون ۸۳۵ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین طرح مرتبط با بخش کشاورزی بوده است، عنوان کرد: از یک هزار و ۱۱۸ طرح مصوب در این بخش تا کنون ۵۰۳ طرح به ارزش ۳۶۷ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در بخش صنعت و معدن از مجموع ۵۲ طرح ۱۱ طرح به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجموع ۴۳۲ طرح به ارزش ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان تا کنون پرداخت شده است.

ذاکریان بیان کرد: در حوزه علم و فناوری نیز از ۲۶ طرح که ۸۵ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان ۹ طرح به ارزش ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: از طرح‌های اداره کار نیز از مجموع ۳۳۴ طرح به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان تا کنون ۹۵ طرح به ارزش ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است؛ در حوزه آی سی تی مجموعاً ۴۷ طرح داشته ایم که ۲۸ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از طرح‌های کمیته امداد نیز ۴۵۸ طرح مصوب با ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات داشته ایم که ۲۰۰ طرح با ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تأمین منابع مالی شده است.

به گفته وی میزان پرداختی طرح‌های کمیته امداد از مجموع مصوب استان بیشتر بوده که بانک‌ها از محل منابع داخلی خود پرداخت داشته‌اند و با پرداخت این تسهیلات بیش از ۱۱ هزار فرصت شغلی تثبیت و ایجاد شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۶ هزار فرصت شغلی تثبیت و ۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم تحرک خوبی در حوزه‌های اقتصادی رخ دهد و ارزش افزوده استان در سال ۱۴۰۱ رشد قابل توجهی داشته باشد.

ذاکریان تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۱ نیز بیش از دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به استان ابلاغ شده که پس از ابلاغ دستور العمل های مربوطه و قراردادهای عاملیت بانک‌ها به متقاضیان واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات طرح‌های خود را به دستگاه‌های مربوطه ارائه تا پس از بررسی در کمیته‌های شهرستانی و کارگروه استانی از این تسهیلات بهره مند شوند.

انتهای پیام
captcha