کد خبر: 4103128
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶

تلاش برای رفع دغدغه‌های پرستاران در خراسان‌جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز پرداخت کارانه پرستاران خبر داد و گفت: شروع این برنامه در این شرایط اقتصادی دولت سیزدهم و با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اقدام مطلوبی بود.

سید محمدموسوی میرزایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سید محمدموسوی میرزایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، امروز  ۷ آذرماه در دیدار جمعی از پرستاران شهر بیرجند با نماینده ولی فقیه در استان که در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار برگزار شد، با اشاره به دغدغه رفع مشکلات پرستاران در سطح کلان، اظهار کرد: پرستاری و خدمات مربوط به آن بدنه عظیمی در مجموعه بهداشت و درمان است و همه ما خدمت رسانی به مردم و بیماران را وظیفه خود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه در این استان حدود ۱۷۰۵ پرستار، بهیار، اتاق عمل، بیهوشی و سایر حوزه‌ها مشغول کار هستند که از این تعداد هزار و ۳۶۵ نفر پرستار در ۱۴ بیمارستان سطح استان در حال خدمات رسانی هستند، افزود: نقش کادر درمان به ویژه پرستاران در دوران همه گیری کرونا فراموش نشدنی است چراکه آن‌ها از جان خود مایه گذاشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی پرستاران برای خدمت رسانی به بیماران، خاطرنشان کرد: خدا را شاکر هستیم که در راستای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی که یکی از دغدغه های همیشگی همکاران تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود این اقدام برای اولین بار طی چند هفته گذشته اجرایی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از آغاز پرداخت کارانه پرستاران خبر داد و گفت: شروع این برنامه در این شرایط اقتصادی دولت سیزدهم و با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اقدام مطلوبی بود.

پرستاران؛ نمونه کامل ایثارگری 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی نیز با اشاره به اینکه نمونه ایثارگری‌ را در تفکر بسیجی و عمل پرستاران می‌بینیم، گفت: پرستاران برای این ایثارگری‌ها ساعت و زمان نمی‌شناسد.

وی با بیان اینکه در ظاهر این کار شغل پرستار محسوب می‌شود ولی در واقع در مسیر سیر و سلوک الهی و معنوی است، یادآور شد: بسیجیان و جهادگران نیز در زمان سیل و زلزله و اتفاقاتی شبیه به آن از خواب و آسایش خود می‌گذرند تا به دیگران خدمت رسانی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha