کد خبر: 4102578
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴

آغازی بر توسعه روابط تجاری خراسان‌جنوبی و قرقیزستان

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم سفر سفیر قرقیزستان به خراسان‌جنوبی، آغازی بر توسعه روابط تجاری این استان و این کشور باشد.

دیدار سفیر قرقیزستان با استاندار خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، امروز ۵ آذرماه در دیدار با سفیر قرقیزستان، این سفر را آغازی بر توسعه روابط تجاری خراسان‌جنوبی و قرقیزستان خواند و اظهار امیدواری کرد از لحظه لحظه این سفر، حداکثر بهره برداری صورت گیرد.

قناعت از برخی توانمندی‌های دو منطقه گفت و با اشاره به اینکه پیشنهاداتی برای این دیدار آماده کرده‌ایم که در جلسه رسمی ارائه خواهد شد، تصریح کرد: از جمله مواردی که در این بسته پیشنهاد شده، ایجاد بستر لازم برای واردات گوشت قرمز و حبوبات از قرقیزستان به خراسان‌جنوبی و صادرات زرشک، زعفران و عناب استان به قرقیزستان است.

وی یادآور شد: درصورت تمایل قرقیزستان، با ایجاد یک گروه کاری، نمایندگان تام الاختیاری از خراسان جنوبی و قرقیزستان تعیین شوند تا بتوانند پیشنهادات و تفاهمات دو منطقه را پیگیری کرده و به نتیجه برسانند.

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم سفر سفیر قرقیزستان به خراسان‌جنوبی، آغازی بر توسعه روابط تجاری این استان و این کشور باشد.

تورداکن سی دیکف، سفیر قرقیزستان بیان کرد: مأموریتم به عنوان سفیر قرقیزستان در این سفر این است که فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری خراسان جنوبی را شناسایی کرده و به سران کشورم گزارش کنم تا بتوانیم درخصوص توسعه تعاملات به راهکار عملی برسیم.

وی یادآور شد: بدون شک من همه اطلاعات مربوط به پتانسیل‌های خراسان جنوبی را به افراد دغدغه مند ابلاغ خواهم کرد و تلاش خواهد شد که نتایج مناسبی حاصل شود.

سفیر قرقیزستان به بازدیدهای خود از منطقه ویژه اقتصادی، کویرتایر و کارخانه سنگ اشاره و اظهار کرد: این بازدیدها راه‌های زیادی را برای همکاری‌های متقابل و دو طرفه به ما نشان داد؛ تمام سعی بر این خواهد بود که راهکارهایی را برای توسعه تعاملات با خراسان جنوبی پیدا کنیم.

این نشست کوتاه پربار به جلسه جمع بندی فرصت‌ها و پتانسیل‌های استان گره خورد تا دو طرف درخصوص انتظارات و پیشنهادات خود بیشتر سخن بگویند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha