کد خبر: 4101979
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷

ضرورت بهره‌گیری از تفکر روحانیت و بسیج در جریان‌سازی زکات

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشور، هدف از برگزاری همایش زکات در کشور را جریان سازی در این خصوص اعلام و اظهار کرد: از تفکر روحانیت و بسیج باید در این زمینه بهره بگیریم.

حبیب الله آسوده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشوربه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حبیب الله آسوده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام(ره) کشور، امروز دوم آذرماه در دوازدهمین همایش زکات کشور در خراسان جنوبی که با حضور معاون سیاسی استاندار برگزار شد، اظهار کرد: آئین نامه پرداخت زکات با پیگیری‌های انجام شده، بعد از ۱۰ سال، برای تصویب در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کاهش فقر مطلق با پرداخت زکات امکان پذیر است، افزود: پرداخت زکات راه برون رفت از بحث اشتغال و کار آفرینی در کشور برای حل مشکلات مردم است.

معاون کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه برای جمع آوری زکات خواستار انسجام دستگاه‌های اجرایی در هر شهرستان هستیم، گفت: مردم سال گذشته ۴۸۸ میلیارد تومان صدقه از طریق ۵ میلیون صندوق خانگی و ۳۰۰ هزار صندوق صدقات معابر و اماکن کمک کردند.

آسوده با بیان اینکه کمیته امداد کشور ۷۰۰ هزار دانش آموز، ۸۰ هزار بیمار صعب العلاج، یک میلیون و ۶۰۰ هزار زن سرپرست خانوار را تحت پوشش دارد، بیان کرد: ۹ هزار مرکز نیکوکاری در کشور وجود دارد و به ایتام تحت پوشش کمیته امداد در کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار خیر کمک می کنند.

به گفته وی؛ افراد خیّر کمک‌های نقدی خود را به مبلغ حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مستقیم به حساب ایتام و محسنین واریز کرده‌اند.

آسوده با اشاره به اینکه مسئولان امداد باید با شفاف سازی پاسخگوی مردم در زمینه پرداخت زکات و دیگر کمک‌های مردمی باشند، ادامه داد: در این صورت دشمن و حتی خواص نمی‌توانند از این موضوع سوء‌استفاده کنند.

وی تصریح کرد: امروز استکبار جهانی در یک طرف و ام القرای اسلام در طرف دیگر قرار دارد و هر جا دشمن احساس کند که ما وارد میدان گفتمان نشده‌ایم، فتنه را با بهره گیری از قدرت رسانه‌ای خود در جامعه گسترش می‌دهد.

آسوده هدف از برگزاری همایش زکات در کشور را جریان سازی در این خصوص اعلام و اظهار کرد: از تفکر روحانیت و بسیج باید در این زمینه بهره بگیریم.

گفتنی است؛ در پایان این همایش علمی، ترویجی و تکریمی زکات از ۲۲ زکات دهنده خراسان جنوبی تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha