کد خبر: 4088839
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱

راه‌اندازی 24 مدرسه قرآنی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه راه‌اندازی مدارس قرآن امری در راستای رسیدن به هدف تربیت 10 میلیون حافظ قرآن است، گفت: با توجه به ظرفیت شهرستان‌های خراسان‌جنوبی 24 مدرسه قرآنی در استان راه‌اندازی می‌شود.

سیدعلیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبیسیدعلیرضا موسوی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: فلسفه نماز، یاد خدا بودن است و تعلیم و تربیت و دستگاهی که در این زمینه وظیفه دارد، باید در راستای این فریضه مهم گام بردارد.

وی با بیان اینکه در زمان نماز، لازم است تمام فعالیت‌های مدارس تعطیل شده و تمام مدرسه به نماز بپردازند و از طرفی مدیران و کادر مدرسه نیز همراه دانش‌آموزان باید در نماز حضور داشته باشند تا بتوانیم به رشد دینی و عقلانی دانش‌آموزان برسیم.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه پیوند خانه، مسجد و مدرسه باید حفظ شود، تصریح کرد: در این راستا مدیران مدارس باید با تلاش و کوشش در این عرصه فعالیت کنند تا نماز به رکن مهم زندگی دانش‌آموزان تبدیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف ما تشکیل و راه‌اندازی مدارس قرآنی است، اظهار کرد: برای تربیت حافظان قرآن با توجه به ظرفیتی که در دستگاه تعلیم و تربیت وجود دارد، لازم است مدارس اختصاصی قرآن در شهرستان‌ها راه‌اندازی شود.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه مدارس مختص قرآن یک ظرفیت برای تربیت حافظان قرآن است و باتوجه به دانش‌آموزان حافظی که در استان وجود دارند باید از ظرفیت مدارس تخصصی قرآن استفاده کرد، گفت: مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن تأکید فرموده‌اند و راه‌اندازی مدارس قرآن امری در راستای رسیدن به این هدف است چراکه مدارس قرآنی زمینه‌ساز توسعه علوم قرآنی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هرچقدر دانش‌آموزان در این عرصه فعال شوند خواهند توانست دشمنان و توطئه‌های آنان را بشناسند، افزود: با توجه به ظرفیت شهرستان‌های خراسان‌جنوبی 24 مدرسه قرآنی در استان راه‌اندازی می‌شود.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به خراسان‌جنوبی، مبلغ 39 میلیارد تومان برای خدمات آموزشی و پرورشی مصوب شد که در حال پیگیری برای تخصیص آن هستیم، یادآور شد: راه‌اندازی مدارس قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی از اولویت‌هاست که در حال پیگیری هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha