کد خبر: 4088059
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵

شناخت حق در فضای فتنه نیازمند تحلیل سیاسی است

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در فضای غبارآلود فتنه برای شناخت حق باید تحلیل سیاسی داشته باشیم، گفت: درستی مواضع افراد را باید بر اساس ملاک‌ها و معیارها و ارزش‌های اسلام و انقلاب سنجید.

جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی، امروز ۴ مهرماه در جمع فرماندهان انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: در فتنه اخیر صدمات جسمی به بسیاری از نیروهای فراجا وارد شد، اما بیش از صدمات جسمی مطالب و شایعات دشمنان نسبت به نظام و نیروهای انتظامی تأسف برانگیز بود.

وی با بیان اینکه نیروهای انتظامی در فتنه اخیر پر تلاش ظاهر شدند و از امنیت کشور و مردم به خوبی دفاع کردند، افزود: در دوران امام علی(ع) نیز فتنه‌های بسیاری وجود داشت.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ایام حکومت امیرالمؤمنین(ع) جبهه مخالف نیز اهل نماز و عبادت بودند و از این نظر فضا فتنه‌گون و غبارآلود شد، تصریح کرد: در انقلاب ما نیز در دوران امام خمینی در جبهه‌های غرب و جنوب علیه دشمن بعثی مقابله می‌کردیم و فضای حق و باطل بسیار روشن بود، اما اکنون گاهی فضا غبار آلود می‌شود.

قناعت با اشاره به بخش‌هایی از تاریخ صدر اسلام، ادامه داد: اگر دوران زندگی امام علی(ع) و امام حسن(ع) را به درستی تحلیل کنیم بی شک به بهبود و ارتقای تحلیل‌های سیاسی و بصیرت ما کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عبور از فتنه‌های فعلی تمرینی برای گذشت از فتنه‌های بزرگ‌تر در دوران امام عصر(عج) است، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی طی فتنه اخیر مشکلاتی داشتیم، اما با تدبیر نیروهای انتظامی، شورای تأمین استان و به‌ویژه فرمانده انتظامی استان نتوانستند در این استان کشته سازی کنند و یا خسارت خاصی وارد کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیروهای انتظامی به واسطه حضور در خط مقدم فتنه‌ها علی رغم اقتدار خود در بسیاری از مواقع مظلوم واقع می‌شوند، یادآور شد: با وجود اقتدار نیروهای مسلح و به‌ویژه نیروهای نظامی و فراجا، گاهی این مجموعه توسط سلطنت طلب‌ها، گروهک‌های کومله و دموکرات و بی بصیرت‌های داخلی مورد هجمه واقع می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha