کد خبر: 4078399
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹

جزئیات زمان و مکان برگزاری مسابقات قرآن اوقاف در خراسان‌جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: چهل‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن در مرحله استانی به‌صورت جداگانه در دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ پنج، 10 و 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم بین منتخبین مرحله شهرستانی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبیحجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در استان‌های مختلف کشور طی ماه آینده، اظهار کرد: این مسابقات در خراسان‌جنوبی از 17 تا 18 شهریورماه سال جاری در آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم(ع) شهرستان طبس برگزار خواهد شد.

وی افزود: مسابقات در این مرحله به‌صورت جداگانه در دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم بین منتخبین مرحله شهرستانی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: همچنین شرکت‌کنندگان رشته‌های اذان و دعا‌خوانی برای رقابت در این مرحله حضور خواهند داشت، با این تفاوت که داوری آثار اجرا شده توسط متسابقین این دو رشته پس از ضبط و ارسال به مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به‌صورت متمرکز توسط اساتید کشوری در تهران انجام می‌شود.

بخشی‌پور با تأکید بر توجه به زنان و مردان و تمامی رشته‌ها در مسابقات اوقاف، یادآور شد: به دنبال اثربخشی این مسابقات بوده و امیدواریم متناسب با سن و جنس افراد بتوانیم در راستای ارتقای سواد قرآنی جامعه گام برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha