کد خبر: 4078124
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷

۱۳ شهریور به نام روز ملی اردوهای جهادی در تقویم کشور ثبت شود

فرماندار فردوس با بیان اینکه سیزدهم شهریورماه، سندی به افتخارات خراسان جنوبی اضافه می‌کند، گفت: این افتخار نصیب خراسان‌جنوبی و شهرستان فردوس شده که روز ۱۳ شهریور به عنوان مبدا حرکت گروه‌های جهادی در کشور معرفی شود.

همایش مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی استانبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، مهدی روشن، فرماندار فردوس، امروز ۲۳ مردادماه در همایش مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی استان اظهار کرد: سیزدهم شهریور ماه سال ۱۳۴۷ و دو روز بعد از اتفاق تلخ زلزله ۷ ریشتری فردوس که ۲۰ هزار جانباخته به همراه داشت، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اتفاق گروهی از روحانیون عضو پایگاه مردمی روحانیون کشور وارد منطقه شدند و در قالب یک گروه جهادی به خدمت به مردم پرداختند.

وی ادامه داد: این اقدام در حالی انجام شد که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تنها ۲۹ سال داشتند اما خدماتی ماندگار به مردم ارائه کردند، آن هم در شرایطی که مردم مورد بی توجهی دولت قرار گرفته بودند و تنها کمکی که به آنها شده بود، ۱۰۰ گرم شکر بود.

روشن با بیان اینکه با هماهنگی آن گروه جهادی که در منطقه مستقر شد، ۱۲ کامیون از کمک‌های امدادی مردم به منطقه امد و در بین زلزله زدگان توزیع شد، بیان کرد: تمام اتفاقات این ایام در قالب کتابی با عنوان دوباره فردوس منتشر خواهد شد.

فرماندار فردوس با اشاره به اینکه این تاریخ با افتخار برای خراسان جنوبی و به ویژه فردوس، ثبت و ضبط خواهد شد و سندی به افتخارات استان اضافه خواهد کرد، یادآور شد: ما پیگیر این هستیم که این تاریخ با عنوان روز ملی اردوهای جهادی در تقویم مناسبت های کشور، ثبت شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری اجلاسیه، معرفی جایگاه اردو های جهادی در بحران ها و نیز تعیین مبدأ و تاریخ سازی اردوها برای خراسان جنوبی با محوریت فردوس است. 

فرماندار فردوس، اردوهای جهادی را از برکات نظام و انقلاب خواند و به تشریح برنامه هایی پرداخت که برای اجلاسیه پیش بینی شده است. 

روشن گفت: با حضور ۶۰۰ نخبه جهادی و گروه های جهادی عرصه های اجتماعی، فرهنگی و پزشکی، مسئولان کشوری در این اجلاسیه، هم اندیشی و هم افزایی خوبی شکل خواهد گرفت و این تجربه در نظام مند سازی تشکیلاتی کارهای جهادی کمک خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه جهادگران به مدت سه روز در منطقه خواهند بود و در زمینه های مختلف عمرانی و اجتماعی به مردم، خدمات ارائه خواهند کرد، تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدای پایگاه‌ امدادی روحانیت، گرامیداشت افرادی که از جمع نیروهای امدادی سال ۴۷ مرحوم یا شهید شده اند، برپایی مسابقات فرهنگی توسط دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و رونمایی از کتاب خاطرات حضرت آقا(حفظه الله ) از جمله برنامه‌های این مراسم است.

فرماندار فردوس با اشاره به اینکه اجلاسیه ملی بوده و برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود، گفت: با تشکیل ۱۲ کمیته تخصصی به گونه‌ای برنامه ریزی شده که از این فرصت به بهترین شکل استفاده شود. 

روشن با بیان اینکه افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌هایی مرتبط با برخی مطالبات چندین ساله مردم شهرستان از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای اجلاسیه است، تصریح کرد: در این مراسم از یک قرارداد ملی رونمایی می شود و در همین راستا تفاهم نامه‌ای در زمینه محرومیت زدایی منععقد می‌شود که انتفاع همه شهرستان‌های استان را به همراه خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه ین کار بزرگ که به برکت دولت سیزدهم و با نگاه زیبای استان انجام خواهد شد، نیاز به انعکاس گسترده دارد و همراهی و هم افزایی همه حوزه‌ها به ویژه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: این اجلاسیه برای استان دستاوردهای زیادی به همراه خواهد داشت، لذا باید ظرفیت های رسانه ای استان هم برای تبیین اهداف و برنامه‌ها و پیامدهای آن پای کار بیایند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha