کد خبر: 4072064
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

حکم معلم خاطی در فردوس صادر شد

مرد میان سالی که به بهانه برگزاری کلاس‌های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی‌اش، دختران خردسال را هدف آزار و اذیت قرار می‌داد با رأی دادگاه کیفری ۲ فردوس به تحمل پنج سال زندان و دو سال تبعید محکوم شد.

حجت الاسلام علی موحدی راد، رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام علی موحدی راد، رئیس‌کل دادگستری خراسان‌جنوبی، امروز ۲۹ تیرماه در سخنانی گفت: خرداد گذشته و در پی اعلام شکایت خانواده‌های هفت تن از دانش‌آموزان دختر، مبنی بر اینکه فرزندشان توسط معلمی هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است، بلافاصله پرونده‌ای در این باره تشکیل شد و با طی روال قانونی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی در مراجع انتظامی و دادسرا، مشخص شد که متهم ۵۵ ساله که هیچ سابقه محکومیت کیفری هم ندارد، با رفتارهای غیراخلاقی و نشان دادن فیلم‌های مبتذل از طریق گوشی تلفن همراه به دختران خردسال اقدام به آزار و اذیت آنها می‌کرد.

مقام ارشد دستگاه قضایی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده مذکور از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه کیفری ۲ براساس استنادات قانونی و با وجود انکارهای متهم در برخی از اتهامات وارد شده، وی را به‌دلیل در دسترس قرار دادن محتویات مستهجن برای اطفال و نوجوانان به تحمل سه ماه حبس تعزیری، به اتهام آزار و اذیت به تحمل دو سال زندان و درباره بهره‌کشی جنسی از طریق در اختیار قرار گرفتن اطفال به تحمل پنج سال زندان محکوم کرده است.

موحدی راد تصریح کرد: از سوی دیگر دادگاه متهم را از باب مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت اقامت در فردوس محکوم کرده است؛ در عین حال و با اعتراض برخی شاکیان به حکم صادر شده از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده است و بررسی‌ها و تحقیقات قانونی همچنان ادامه دارد تا همه زوایا و ابعاد این ماجرای تأسف‌بار مورد بررسی‌های قضایی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: این متهم ۲۹ سال سابقه فعالیت در آموزش و پرورش را داشته است اما برگزاری کلاس‌های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد؛ با وجود این، دستگاه قضایی با این‌گونه جرایم به شدت برخورد می‌کند.

رئیس‌کل دادگستری خراسان‌جنوبی به خانواده‌ها نیز توصیه کرد: حتما برای برگزاری کلاس‌های خصوصی و تقویتی به مکان‌های مورد اعتماد و تأیید شده مراجعه کنند و قبل از هر چیز درباره مکان برگزاری یا فرد مربی تحقیق کنند تا خدای ناکرده چنین حوادثی برای دیگران تکرار نشود.

موحدی راد با تأکید بر اینکه فقط هفت نفر از خانواده‌ها شکایت کرده‌اند، بیان کرد: دستگاه قضایی با جدیت این پرونده را پیگیری خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد حقی تضییع شود.

انتهای پیام
captcha