کد خبر: 4068935
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱

قرارگاه بسیج رسانه به منظور حل تخصصی مشکلات استانی تشکیل می‌شود

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: قرارگاه بسیج رسانه به منظور بررسی و حل مشکلات استان به صورت تخصصی و با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی تشکیل می‌شود.

دیدار فرمانده سپاه خراسان جنوبی با مدیران رسانه‌های استانبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، شب گذشته 14 تیرماه در دیدار با مدیران رسانه‌های استان به مناسبت روز قلم، اظهار کرد: در برخی مناطق استان از جمله مناطق مرزی، محرومیت بیداد می‌کند که مردم با اندک درآمدها امرار معاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و سایر وجود دارد که باید با نگاه تخصصی توسط رسانه‌ها بررسی شود چه بسا مشکلاتی که با کوچکترین هزینه قابل حل و گره‌گشایی هستند، تصریح کرد: پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، همراهی کردن با مسئولان، فراهم کردن بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه سرمایه‌گذاری در استان، پیگیری برای حذف بروکراسی‌های اداری، ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت از عهده خبرنگاران برمی‌آید.

مهدوی با بیان اینکه با تشکیل قرارگاه رسانه‌ای استان امیدواریم گام‌های خوبی برداشته شود و از مشکلات حوزه رسانه‌های استان نیز کاسته و یا مشکلات رفع شود، افزود: خبرنگاران افسران و فرماندهان جنگ نرم هستند که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، نقش بسیار برجسته‎‌ای بر عهده دارند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی ادامه داد: خبرنگاران با توجه به نقش مهمی که بر عهده دارند می‌توانند از انحرافات فکری و اندیشه‌ای که دشمن به دنبال آن است به ویژه در زمینه نسل جوان جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: پیشگیری از انحراف فکری و تبیین مسائلی که در دوره انقلاب اسلامی و در سال‌های گذشته اتفاق افتاده به ویژه برای نسل جوان و برگرداندن امید به جامعه از دیگر وظایف رسانه‌ها است.

مهدوی بیان کرد: دشمن علیرغم اینکه در همه حوزه‌ها شکست خورده امروزه به دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است، این مساله برای دشمن بسیار مهم بوده و در این خصوص شبانه‌روزی تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: دشمن در تلاش است تا ناامیدی را به نظام و ملت تحمیل کرده و امید را از بین ملت به ویژه جوانان بردارند، باید تلاش کنیم جای امید و ناامیدی عوض نشود چراکه اگر امید را به جامعه برگردانیم حرکت رو به جلو اتفاق خواهد افتاد.

 

وی با بیان اینکه یکی از گلایه‌های رسانه‌ای استان همکاری نکردن مسئولان دستگاه‌های اجرایی در ارائه عملکرد دستگاه مربوطه است، تصریح کرد: در این خصوص طی نشستی که دو هفته پیش با استاندار خراسان جنوبی برگزار شد موضوع مطرح و تاکید شد مسئولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به پاسخگویی به رسانه‌ها موظف شوند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نمی‌توان از طرفی انتظار داشت جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری محقق شود و از طرفی مسئولان دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی رسانه‌ها نباشند، لذا باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود.

وی بیان کرد: استاندار خراسان جنوبی به معاونان خود دستور داد به شکل روزانه دستگاه‌ها و مسئولانی که اخبار را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده‌اند رصد شده و با آنها برخورد شود؛ از طرفی امیدواریم مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی بتواند به عنوان مدافع رسانه‌ها با تغییر رویکرد و تفکر بسیجی، از رسانه‌ها حمایت کرده و با برگزاری جلسات تخصصی مشکلات این حوزه را پیگیری و رفع کند.

وی بیان کرد: ضمن اینکه اقدامات زیادی در استان انجام می‌شود اما استان عقب‌ماندگی‌های زیادی دارد، بار عمده اصلی کار روی دوش مسئولان اجرایی است اما در بسیاری از موارد تذکر، هشدار، توصیه هنرمندانه و منصفانه خبرنگاران می‌تواند کمک بزرگی برای خروج از این وضعیت باشد و از طرفی خبرنگاران با نقش هدایتی که بر عهده دارند و با نگاه تخصصی و کارشناسی نسبت به اشکالات موجود می‌توانند مسائل و مشکلات را پیگیری و رفع کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :