کد خبر: 4068756
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

بهره‌مندی ۴۱ هزار دانش‌آموز خراسان‌جنوبی از کتب درسی رایگان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های به عمل آمده کتب درسی بیش از ۴۱ هزار و صد دانش آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی در شهرستان‌های درمیان، سربیشه، زیرکوه و نهبندان رایگان شد.

سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، امروز ۱۴ تیرماه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، تصریح کرد: دانش آموزان این چهار شهرستان باید در سامانه کتب درسی ثبت سفارش کرده و پس از تخصیص اعتبارات، وجوه پرداختی دانش آموزان به آنان برگشت داده می‌شود.

وی، تحکیم روابط انسانی، تکریم افراد، تعظیم شعائر اسلامی و الهی و احترام متقابل را ۴ اصل مهم در مدیریت دانست و بیان کرد: چالش های ایجاد شده در فرایند تعلیم و تربیت، بر اثر شیوع بیماری کرونا ثابت کرد که نقش بی بدیل معلم و ارتباط چهره به چهره وی با دانش آموزان در کلاس‌های درس حضوری هیچ جاگزینی ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، بر تقدم داشتن مسائل تربیتی و پرورشی با موضوعات آموزشی، تأکید کرد و افزود: توسعه جامعه در تمامی ابعاد و گسترش عدالت آموزشی و اجتماعی مستلزم اولویت بخشی به فرایند تعلیم و تربیت در تمامی لایه‌ها و سطوح اجتماعی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: تدوین صحیح برنامه‌ها به گونه‌ای که زمینه ساز تسریع و تحقق تربیت نوین اسلامی در قاموس سند تحول بینادین و در راستای تمدن سازی شود، از جلوه‌های موفقیت در فرایند تعلیم و تربیت به شمار می‌رود.

موسوی نژاد، با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک در محیط کلاس درس و اماکن مسقف، بیان کرد: عادی انگاری و کم توجهی به مسائل بهداشتی، زمینه گسترش و شیوع مجدد بیماری کرونا را فراهم می‌کند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه اساس مدیریت در نظام تعلیم و تربیت اسلامی باید مبتنی بر سیره عملی مدیریت نبوی و علوی باشد، خاطرنشان کرد: لازمه پویایی آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزانی نقّاد، مطالبه گر انقلابی، ولایتمدار، متعهد، مومن، مسئولیت پذیر، پژوهشگر و مشارکت جوی مبتنی بر شرع مقدس است.

موسوی نژاد مشارکت خانواده‌ها و انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس، در فرایند تعلیم و تربیت می‌تواند بسیاری از نیازهای آموزش و پرورش در بهارستان علم و ادب را مرتفع کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :