کد خبر: 4066978
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
معاون استاندار خراسان‌جنوبی مطرح کرد:

تأکید بر فراهم سازی زیرساخت‌های اربعینی توسط دستگاه‌های اجرایی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با توجه به برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین بعد از شیوع کرونا و افزایش تعداد زائران طی امسال، باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی را داشته باشیم، گفت: هزینه‌بردارترین و مهمترین موضوعات خدماتی‌ و پشتیبانی در مراسم اربعین، آماده کردن زیرساخت‌ها است که همه دستگاه‌ها باید در این زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند.

سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان ‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان ‌جنوبی، امروز 6 تیرماه در نشست ستاد اربعین استان که به صورت ارتباط تصویری با ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر آمادگی ستاد استانی برای برنامه‌ریزی همه‌جانبه پیاده‌روی اربعین تاکید و  اظهار کرد: از آنجایی که اربعین امسال مصادف با روزهای گرم سال است لذا تمهیدات لازم به لحاظ زیرساختی در این زمینه باید اندیشیده شود و دستگاه‌های اجرایی و کمیته‌های مربوطه برای ارائه خدمات مطلوب به زائران، زیرساخت‌های لازم را تقویت کنند.

وی با تاکید بر برگزاری به‌موقع جلسات کمیته‌های ذیل ستاد اربعین با حضور نماینده دفتر بازرسی استانداری و کمیته مشارکت گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی موضوعات و مشکلات مربوط به برگزاری مراسم اربعین برطرف خواهد شد تا بتوانیم پشتیبانی و خدمات خوبی به زائران‌ بدهیم.

معاون استاندار خراسان‌جنوبی راه‌اندازی پایگاه‌های سیار امداد جاده‌ای را لازم دانست و اظهار کرد: هلال احمر و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند و برگزاری جلسات آموزشی برای عوامل پخت غذا توسط کمیته مشارکت‌ها ذیل ستاد اربعین نیز مورد تاکید است.

وی بیان کرد: در زمینه موضوعات زیرساختی، امکانات مورد نیاز به کمیته زیرساخت محول شده و برای تامین آن نیز تصمیم‌گیری‌های لازم صورت گرفته است.

طالبی با تاکید بر اینکه تامین بسته‌های فرهنگی از طریق بعثه مقام معظم رهبری مستقر در استان پیگیری شود، گفت: همچنین در نخستین جلسه کمیته زیرساخت موضوع انتقال آب از طریق لوله‌های آبفا، انجام‌ زیرساخت فاضلاب و شبکه برق مورد نیاز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جلسات کمیته زیرساخت بهتر و فوق‌العاده برگزار شود، افزود: هزینه‌بردارترین و مهمترین موضوعات خدماتی‌ و پشتیبانی در مراسم اربعین، آماده کردن زیرساخت‌ها است که همه دستگاه‌ها باید در این زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: ضمن اینکه از ظرفیت صنایع و معادن و سایر دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین استفاده می‌شود استفاده از ظرفیت خیرین نیز مدنظر قرار گیرد.

اعلام آمادگی ۵۲ موکب برای ارائه خدمات به زائران اربعین 

محمدرضا کفاشی، مدیر اجرایی ستاد اربعین خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: امسال ۵۲ موکب برای ارائه خدمات به زائران اربعین در استان اعلام آمادگی کرده‌اند که هشت موکب در ایران مستقر خواهند بود.

وی افزود: همچنین ۶ موکب در مسیر کربلا و نجف، مرز مهران و باب المراد کاظمین هر کدام یک مورد و ۳۶ موکب در سایت مختص خراسان‌ جنوبی در کاظمین مستقر خواهد شد.

وی بیان کرد: اکنون یک اکیپ از خراسان‌جنوبی به عراق اعزام شده و در حال تامین، تکمیل و نصب زیرساخت‌ها است.

مدیر اجرایی ستاد اربعین خراسان‌جنوبی یادآور شد: ۱۲ نانوایی از استان در کاظمین فعال خواهند بود که روزانه هشت تن آرد نیاز دارند اما تا این لحظه هنوز آرد مورد نیاز تامین نشده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :