کد خبر: 4066247
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

اجرای طرح جهادی ارائه خدمات قضایی به صورت رایگان در نقطه مرزی بندان خراسان‌جنوبی

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای اولین بار در کشور طرح جهادی ارائه خدمات قضایی به صورت رایگان در قالب دفاتر سیار در نقطه مرزی بندان استان خراسان جنوبی اجرا شد.

اجرای طرح جهادی ارائه خدمات قضایی به گزارش ایکنا، به نقل از دادگستری خراسان‌جنوبی، عباس اسماعیلی، معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان‌جنوبی، شب گذشته ۲ تیرماه اظهار کرد:‌ طرح جهادی ارائه خدمات قضایی به صورت رایگان در قالب دفاتر سیار در استان خراسان جنوبی همزمان با هفته قوه قضاییه با حضور معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کل خراسان جنوبی در راستای ضرورت تسهیل دسترسی مردم به مراجع قضایی و همچنین خدمات قضایی با کمک مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای اولین بار در کشور  اجرا شد.

   
معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طرح مذکور روز گذشته در نقطه مرزی بندان از توابع شهرستان نهبندان اجرا شد که به حدود ۲۰ نفر از مراجعه کنندگان خدمات متنوع قضایی ارائه شد.

اسماعیلی ادامه داد: بیشتر درخواست ها در خصوص موضوعاتی همچون اطلاع رسانی از روند پرونده در استان های هم جوار، ثبت لوایح در خصوص پیگیری پرونده های اجرایی و ثبت نام ثنا انجام گرفت.

 

وی افزود: با توجه به استقرار دفتر سیار تعداد ۲ نفر از شاکیان در دو پرونده طی لایحه ای رضایت خود را اعلام کردند که پس از انجام مراحل به شعبه مربوطه ارسال شد.

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به پراکندگی و بُعد فاصله غیر متعارف نقاط استان از یکدیگر، توان اقتصادی مردم، خشکسالی ها و عدم توان مالی برخی افراد، این طرح مورد استقبال و تقدیر مردم محلی به ویژه عشایر قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :