کد خبر: 4063937
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
دادستان بیرجند:

ترک فعلی از سوی مدیران در حادثه قطار مشهد _ یزد مشاهده نشد

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، در عملکرد مدیران درباره وظایفشان پیرامون حادثه خروج قطار در طبس ترک فعلی مشاهده نشد.

حجت‌الاسلام علی نسایی، دادستان عمومی و انقلاب بیرجند به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام علی نسایی، دادستان عمومی و انقلاب بیرجند، امروز، ۲۳ خردادماه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: ما در خراسان‌جنوبی به‌صورت تقریبی ۱۹ هزار نفر معتاد داریم که اگر کمپ موضوع ماده ۱۶ راه‌اندازی شود بی‌شک سرقت‌های خرد نیز کاهش می‌یابد.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: بانک اطلاعاتی موضوع ماده ۱۶ و معتادان متجاهر به‌طور قطع باید تشکیل شود و در این موضوع باید دقت لازم شود.

نسایی با تأکید بر اینکه بی‌شک مدیرانی که به وظایف خود درباره راه‌اندازی کمپ موضوع ماده ۱۶ عمل نمی‌کنند را پای کار می‌آوریم، اظهار کرد: درباره خروج قطار یزد به مشهد که در طبس از ریل خارج شد همه دستگاه‌های اجرایی و سیستم قضایی و استانداری پای کار بودند.

وی گفت: طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم در عملکرد مدیران درباره وظایفشان پیرامون این حادثه ترک فعلی مشاهده نشد.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند یادآور شد: به نظر من باید تعداد جلسات را کاهش دهیم و در مقابل ببینیم که کارایی و خروجی جلسات چقدر است و در واقع به‌صورت کاربردی و دقیق جلسات مرتبط با موضوع آسیب‌های اجتماعی را برگزار کنیم.

نسایی بیان کرد: اذعان شده است که در ایام کرونا تعدادی از دانش‌آموزان ترک تحصیل کرده‌اند؛ سؤال اینجاست چرا باید شرایط این‌گونه باشد بلکه باید زودتر به این مسئله مهم توجه می‌شد چرا که بیسوادی با افزایش آسیب‌های اجتماعی ارتباط دارد.

انتهای پیام
captcha