کد خبر: 4059996
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور مطرح کرد:

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: میزان سه هزار دستگاه آمبولانس در کشور کمبود داریم که در تلاشیم با هماهنگی مجلس و دولت این کمبود به حداقل برسد.

حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشوربه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حسینعلی شهریاری، دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، امروز ۶ خردادماه در آیین افتتاح پایگاه اورژانس شهری شادروان برگی در بیرجند افزود: هیچ جایی بهتر از حوزه سلامت برای جذب کمک خیرین نیست و توصیه علما و مراجع دینی این است که افراد متمکن و ثروتمند به عنوان وکلای خداوند در زمین وظیفه خدمت‌رسانی به محرومان را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه خیرین باید قدردان این جایگاه باشند گفت: از آنجایی که نباید انجام کار خیر را به دوران پیری موکول کرد لذا شورای مشارکت جوانان راه‌اندازی می‌شود و انتظار می‌رود شاهد حضور فعال جوانان خیر در حوزه سلامت باشیم.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت ادامه داد: از ۲ سال گذشته زمینه مشارکت بانوان کشور در عرصه سلامت فراهم و ثابت شده که هر جایی مشارکت بانوان وجود داشته است موفق‌تر عمل کرده‌اند.

وی گفت: شورای مشارکت بانوان در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود تا بانوان در پروژه‌های خیرساز حوزه سلامت پررنگ‌تر ظاهر شوند.

شهریاری، هم‌افزایی بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت را از جمله اهداف سفر خود به خراسان جنوبی از روز چهارشنبه ذکر کرد و افزود: امید است با این هم‌افزایی شاهد اتفاقات خوبی در بخش سلامت و درمان استان باشیم.

وی بر لزوم توجه به پژوهش، بهداشت و پیشگیری تاکید کرد و گفت: با توجه به جایگاه اورژانس پیش بیمارستانی باید به این بخش بیش از گذشته توجه شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از پیگیری نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سفر اخیر به این استان گرچه فشرده بود اما بازدیدهای خوبی داشتیم و از نزدیک شاهد تلاش و جدیت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت استان بودیم.

وی با اشاره به هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت در خراسان جنوبی گفت: این مجمع در دوران کرونا پنج میلیارد تومان برای حوزه سلامت استان هزینه کرده اما ظرفیت خیرین بیشتر است و باید در جذب کمک‌ها بیش از پیش تلاش کرد.

شهریاری با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن کمک‌ها گفت: مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید کرده‌اند لذا باید به دنبال جذب کمک از سوی بخش خصوصی باشیم.

وی افزود: قانون مشوق‌های خوبی برای گروه‌های خیرین در بحث معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته لذا صنایع بزرگ و کارخانه‌ها براساس مسئولیت اجتماعی می‌توانند با مشارکت در امور خیر از این معافیت‌ها به‌خصوص در حوزه سلامت بهره‌مند شوند.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به جمع‌بندی مسائل و مشکلات خراسان جنوبی در حوزه سلامت گفت: هفته آینده این موارد در ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهور مطرح و درخواست‌های لازم ارایه خواهد شد.

سیدمحمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: سفر سه روزه دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور دستاوردهای خوبی داشته و بازدیدهایی حتی از نقاط مرزی استان انجام شده است.

وی گفت: تصمیماتی  در این سفر با حضور استاندار خراسان جنوبی گرفته شده و امید است که به نحو مطلوب اجرایی تا از کمبودهای بخش بهداشت و درمان استان کاسته شود.

سید محمد موسوی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز با قدردانی از خیرین سلامت با بیان اینکه خیرین سلامت بازوان پرتوان دانشگاه هستند که در تامین و ارتقای سلامت مردم به ما کمک می‌کنند، یادآور شد: کمبود آمبولانس در سطح کشور از مهم‌ترین مشکلات است که برای رفع بخشی از این مشکل در استان خراسان جنوبی تصمیم به بازسازی آمبولانس‌ها برای استفاده در پایگاه‌های اورژانس گرفتیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: