کد خبر: 4059006
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی خراسان‌جنوبی با تأکید بر حضور مشاور قرآنی در کنار استاندار، گفت: یکی از مشکلات مهمی که گریبان مؤسسات را گرفته، وضعیت مالیات است که باید گفت با توجه به رسالتی که مؤسسات در ترویج فرهنگ قرآنی دارند، قصه اختصاص ابلاغیه‌های مالیاتی، غصه‌ای فراتر از توان این مؤسسات است.

هادی مساح، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی خراسان‌جنوبیهادی مساح، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اهداف و اثری که مؤسسات قرآنی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند، آن چنان که باید به این مؤسسات توجهی نمی‌شود.

وی افزود: مکان از مهم‌ترین مشکلات مؤسسات قرآنی استان است و برخی مؤسسات درآمد زیادی ندارند که بتوانند اجاره‌بهای مکان را پرداخت کنند و این یک معضل اساسی برای امر آمرزش قرآن است.

این فعال قرآنی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی، مساجد و تکایا لازم است برای تخصیص مکان به مؤسسات قرآنی حمایت‌های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: چه اشکال دارد فضاهای خالی این مکان‌ها در اختیار مؤسسات قرار گیرد.

مساح با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر مؤسسات بسیاری در استان که قابلیت ادامه کار داشتند، به دلیل همین مشکلات اجاره‌بها تعطیل شده‌اند، اظهار کرد: یکی از مشکلات دیگر که گریبان مؤسسات را گرفته وضعیت مالیات است که باید گفت با توجه به رسالتی که مؤسسات در ترویج فرهنگ قرآنی دارند، قصه اختصاص ابلاغیه‌های مالیاتی، غصه‌ای فراتر از توان این مؤسسات است.

وی تصریح کرد: اساسا جامعه این موضوع را نمی‌پذیرد که نباید مالیات گرفته شود که پیشنهاد می‌شود شورای فرهنگ عمومی استان و شهر به این مسئله ورود پیدا کرده و حتی اعضای اتحادیه در این شورا حضور داشته باشند تا ایده‌ها و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

مساح با بیان اینکه نمی‌توان انتظار داشت تصمیم‌ها توسط اعضایی گرفته شود که شاید با فضای مشکلات آموزش قرآن بیگانه باشند، افزود: ابلاغیه‌های مالیاتی لازم است اصلاح شوند و برای شنیدن نظرات کاربردی فعالان قرآن لازم است از استاندار، مشاور قرآنی در کنار خود داشته باشد تا درد فعالان بیشتر شنیده و حس شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: